داغ ترینها: ....
با اشاره به طرح صیانت؛

رحیمی جهان آبادی: باید قانون خویش را با اراده مردم تطبیق دهد

رحیمی جهان آبادی: باید قانون خویش را با اراده مردم تطبیق دهد

کمیاب آنلاین: یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی اصرار کرد که وقتی اکثریت مردم با قانونی مشکل دارند، آن قانون باید خودرا با اراده مردم تطبیق دهد.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، جلیل رحیمی جهان آبادی نماینده تایباد ضمن اشاره به موافقت مجلس با بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام رسان های اجتماعی به صورت اصل هشتاد و پنجم قانون اساسی در مطلبی در صفحه توییتر خود نوشت: «وقتی اکثریت مردم با قانونی مشکل دارند، مشکل؛ اکثریت مردم نیستند؛
مشکل آن قانون است که باید خویش را با اراده مردم تطبیق دهد.

فراموش نکنیم، قدرت و مشروعیت ما برای قانونگذاری، امانت همین مردم است.»
وی در این توییت از دو هشتگ «طرح صیانت از حقوق کاربران» و «مجلس شورای اسلامی» بهره برد.

روز گذشته نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند که طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام رسان های اجتماعی به صورت اصل هشتاد و پنجم قانون اساسی و در کمیسیون مشترک بررسی شود.
طبق اصل ۸۵ قانون اساسی، «سمت نمایندگی قائم به شخص است و قابل واگذاری به دیگری نیست. مجلس نمی تواند اختیار قانون گذاری را به شخص یا هیئتی واگذار کند ولی در موارد ضروری می تواند اختیار وضع برخی از قوانین را با رعایت اصل هفتاد و دوم به کمیسیون های داخلی خود تفویض کند، در این صورت این قوانین در مدتی که مجلس تعیین می نماید به صورت آزمایشی اجرا می شود و تصویب نهایی آنها با مجلس خواهد بود. »
منبع:

1400/05/07
21:29:54
5.0 / 5
868
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین