داغ ترینها: ....

هکرهای سولارویندز سراغ دادستان های آمریکایی رفتند

هکرهای سولارویندز سراغ دادستان های آمریکایی رفتند

به گزارش کمیاب آنلاین عاملان هک سولارویندز ظاهرا بخشهای مهمی از سیستم حقوقی آمریکا را هدف حمله قرار دادند.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، وزارت دادگستری آمریکا اعلام نمود هکرها دادستانهای فدرال را در فاصله ماه مه تا دسامبر سال ۲۰۲۰ هدف قرار دادند. دفتر ۲۷ دادستان آمریکا هدف حمله هکرها قرار گرفت و هکرها دستکم به یک حساب ایمیل رخنه کردند. قربانیان شامل برخی از دفاتر فدرال برجسته شامل دفاتر مناطق شرقی و جنوبی نیویورک و میامی، لس آنجلس و واشنگتن بودند.

وزارت دادگستری آمریکا اعلام نمود به همه قربانیان اخطار داده و اقدامات لازم را برای رفع ریسکهای ناشی از این هک انجام داده است. این وزارت خانه پیش از این اعلام نموده بود هیچ شواهدی از اینکه هکرهای سولارویندز به سیستمهای طبقه بندی شده نفوذ کرده اند، وجود ندارد اما دادستانهای فدرال مرتب درحال مبادله جزئیات پرونده های حساس هستند.

دولت بایدن رسما گروه هکری Cozy Bear که مورد حمایت دولت روسیه قرار دارد را عامل این حملات معرفی کرده و با اخراج دیپلماتها و تحریم ۳۲ نهاد و شخص روسی، به تلافی پرداخته است اما روسیه منکر دست داشتن در این حملات شده است.

بر اساس گزارش انگجت، مشخص نیست آیا آمریکا واکنش شدیدتری نشان خواهد داد اما در هر حال این حملات ضربه خویش را وارد کرده اند.
هک شرکت سولار ویندز که دسامبر گذشته شناسایی شد، به هکرها امکان دسترسی به شبکه هزاران شرکت و دفاتر دولتی فراهم نمود که از محصولات این شرکت استفاده می کردند. برد اسمیت، رئیس مایکروسافت این حمله را بزرگترین و پیچیده ترین حمله ای توصیف کرد که تابحال در جهان به وقوع پیوسته است. سازمان جاسوسی انگلیس اعلام نمود به احتمال زیاد سرویس اطلاعات خارجی روسیه عامل حمله به سولار ویندز بوده است.

منبع:

1400/05/10
13:14:13
5.0 / 5
769
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین