داغ ترینها: ....

انتشار لینك های مخرب با عنوان فیلترشكن

انتشار لینك های مخرب با عنوان فیلترشكن

كمیاب آنلاین: لینك های مخربی با عنوان فیلترشكن اخیرا در شبكه های اجتماعی منتشر می شود كه آلوده به ویروس بوده و كلیك روی آنها موجب تغییرات مخرب خودكار در گوشی كاربران خواهد شد.


به گزارش كمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، بازار فیلترشكن ها و برنامه هایی كه مدعی هستند بدون فیلترشكن می توانند به پیام رسان مسدودشده تلگرام متصل شوند، این روزها همچنان داغ است و خیلی از هكرها با قرار دادن برنامه های مخرب در این فایل ها، مبادرت به نصب بدافزارها روی سیستم كاربران می كنند.
بارها به كاربران آگهی داده شده به راحتی به فایل هایی كه در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها وجود دارد، اعتماد نكرده و به دانلود و نصب این برنامه ها اقدام نكنند، برای اینكه هكرها و مهاجمان از این روش بهره برده و به سرقت اطلاعات كاربران بوسیله نصب برنامه های مخرب و بدافزارها اقدام می كنند. با این وجود، گاهی تنها زمانی كه كاربر مورد هجوم قرار گرفته و اطلاعتش به سرقت رفته و یا از بین رفته باشد، متوجه لطمه های وارده ی ناشی از اعتماد كور به این برنامه ها می شود.
این نرم افزارها و اپلیكیشن ها غالبا بدافزارهای مخرب و جاسوسی هستند كه با دانلود و نصب آنها، سرقت از اطلاعات ذخیره شده روی گوشی همراه و یا سیستم ها صورت می گیرد و اطلاعاتی همچون عكس و یا اطلاعات بانكی ذخیره شده در حافظه گوشیها به راحتی از طرف مجرمان سایبری به سرقت می رود و حتی كاربر به راحتی متوجه این سرقت ها نمی گردد.
اخیرا لینك های مخرب تحت عنوان فیلترشكن در شبكه های اجتماعی منتشر می شود كه این لینك ها آلوده به ویروس بوده و كلیك روی آنها موجب تغییراتی بطور خودكار در گوشی كاربران می شود. بنا بر این پلیس فتا نیز آگهی می دهد: اخیرا لینك هایی با عنوان فیلترشكن (vpn)، این برنامه را نصب كن خیلی خوبه، و آدرس هایی همچون (bit.ly/347vpgm) و (bit.ly/2wnyfl6) به صورت پیامك انتشار یافته كه آلوده به ویروس هستند و درصورت نصب این برنامه ها ممكنست كاربر با مشكلاتی همچون تخلیه شارژ، ارسال پیامك های انبوه، پیام های تهدیدآمیز و از دسترس خارج شدن گوشی مواجه شود.
پیامك های ارسالی حاوی لینك مخرب است و درصورت نصب، بطور خودكار و بدون اطلاع كاربر تغییراتی در دستگاه وی ایجاد می شود؛ این لینك ها به منظور گسترش، پیغام را برای افرادی كه در لیست مخاطبین كاربر قرار دارد ارسال می كند و همه آنها به ویروس آلوده می شوند. بنا بر این لازم است كاربران به این گونه پیامك ها اعتنا نكرده و همیشه از آنتی ویروس به روز برای گوشیهای خود استفاده كنند.
از طرفی همواره باید به نكات سایبری توجه داشت. همانطور كه نوید نیك پی -كارشناس امنیتی ارتباطات و فناوری اطلاعات- به ایسنا گفته بود: كاربران نباید به هر قیمتی به نصب فیلترشكن اقدام كنند؛ برای اینكه اصولا كسانی كه فیلترشكن را به صورت رایگان عرضه می كنند، حتما اهداف و قصدی از این كار دارند و این طور نیست كه با طراحی این برنامه ها بخواهند كمكی به ما كنند.
منبع:

1398/08/16
20:46:21
5.0 / 5
4615
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین