داغ ترینها: ....

بازگشت کارمندان اداری آمازون به محل کار به تاخیر افتاد

بازگشت کارمندان اداری آمازون به محل کار به تاخیر افتاد

شرکت آمازون بازگشت کارمندان اداری به دفاتر خود در آمریکا را به علت همه گیری ویروس کرونا تا ژانویه سال میلادی آینده به تاخیر انداخت.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، این شرکت مدت دورکاری را تا سوم ژانویه سال ۲۰۲۲ تمدید کرد در حالیکه قرار بود کارمندانش هفتم سپتامبر سال جاری (۱۶ شهریور) در آمریکا و کشورهای دیگر به محل کار بازگردند.

در اطلاعیه داخلی آمازون که توسط رویترز مشاهده شده، آمده است: همچنان که به رصد دقیق شرایط در ارتباط با همه گیری کووید ۱۹ ادامه می دهیم، دستورالعمل خود برای کارمندان اداری را بر طبق این شرایط تنظیم می نماییم.

آمازون به رویترز اعلام نمود سلامت کارمندانش اولویت اصلی این شرکت است و به دستورالعمل مقامات محلی برای بازگشت ایمن به محل کار پایبند خواهد ماند. این شرکت استفاده از ماسک در دفاتر را به جز برای کارمندانی که به صورت کامل واکسینه شده اند، الزامی می کند.

افزایش موارد مبتلا شدن به کووید ۱۹ که ناشی از شیوع نوع به شدت مسری کرونای دلتاست، سبب شده است برخی از شرکتهای بزرگ برنامه های خود برای بازگشایی دفاترشان را متوقف کنند. آمریکا با ۹۴ هزار و ۸۱۹ مورد ابتلای روزانه، بالاترین آمار ابتلای روزانه در سطح جهان را گزارش کرده است.

گوگل هفته گذشته اعلام نمود سیاست دورکاری را تا ۱۸ اکتبر تمدید می کند. فیسبوک واکسینه شدن همه کارمندان آمریکایی خویش را الزامی خواهد نمود. توییتر هم اعلام نموده که دفاتری که بازگشایی کرده بود را باردیگر تعطیل می کند.

تصمیم آمازون که یک هفته بعد از تصمیم مشابه همتایانش اعلام شده است، پروتکل های سلامت درحال تحول در شرایط همه گیری و مبارزه برای حفظ نبوغ فناوری را نشان داده است. این شرکت که اوایل سال جاری اعلام نموده بود برای یک فرهنگ دفتر محور برنامه ریزی نموده است، بعد از اینکه با رقابت استارتاپها و سایر شرکتهایی که سیاستهای کاری منعطف تری داشتند، در جذب نبوغ فناوری روبرو شد، سیاست خود برای حضور الزامی کارمندان در محل کار را به حضور سه روز در هفته تغییر داد.

بر اساس گزارش رویترز، دستورالعمل اخیر آمازون شامل کارکنان بخش انبار و تحویل کالا که اغلب کارکنان این شرکت را می سازند، نمی گردد. آمازون بیشتر از ۱.۳ میلیون کارمند تمام وقت و نیمه وقت در سرتاسر جهان دارد.
1400/05/15
13:48:40
0.0 / 5
1003
تگهای خبر: آمازون , سلامت , شركت , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان كمیاب آنلاین