داغ ترینها: ....
دبیر ستاد توسعه فناوری:

حمایت های تشویقی از صنایع به ایجاد برند ملی بیانجامد

حمایت های تشویقی از صنایع به ایجاد برند ملی بیانجامد

به گزارش کمیاب آنلاین دبیر ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی اظهار داشت: اعطای تسهیلات به صنایع، نوعی رانت به شمار می آید که امیدواریم نتیجه مخربی دربرنداشته باشد و به ایجاد برند ملی منجر شود.


به گزارش خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا، مهدی محمدی روز سه شنبه در آیین تبادل تفاهمنامه همکاری مشترک با هدف پشتیبانی از داخلی سازی مودم های VDSL و محصولات شبکه انتقال (POTN) که به صورت آنلاین برگزار شد، اضافه کرد: در گذشته تجربه های خوبی در زمینه فعالیت مشترک با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات داشته ایم که نمونه آن راه اندازی مرکز نوآوری پست بانک در مشهد بود که حالا این مرکز به بزرگترین مرکز نوآوری شرق کشور تبدیل گشته است.
وی خاطرنشان کرد: متاسفانه در حوزه خودرو چنین رانتی اعطا شد که نتایج مخربی داشت و امیدواریم این همکاری در آینده باعث نشود که پشیمان شویم بلکه با این حمایت ها شاهد ارائه برند ملی و ورود شرکتهای دانش بنیان به بازار جهانی باشیم.
محمدی اظهار داشت: کار کردن با شرکت ها و دستگاه ها جهت استفاده از محصول داخلی خیلی سخت بود. امیدواریم با حمایت شرکت مخابرات شاهد ورود محصولات شرکتهای داخلی در حوزه مخابرات باشیم. همینطور امیدوارم حرکت جمعی حرکتی برای بومی سازی و ایجاد حوزه رقابت پذیر صنعت مخابرات شود.
تفاهم نامه مشترک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، شرکت مخابرات و پست بانک ایران برای پشتیبانی از داخلی سازی مودم های VDSLو محصولات شبکه انتقال (POTN) با کمک یک شرکت دانش بنیان تبادل شد.
این تفاهمنامه در جهت منویات مقام معظم رهبری و تاکید بـه تولیـد داخـل فناوری های راهبردی کشور و اهمیت استفاده از ظرفیت شرکتهای دانش بنیان و نامگذاری سال ۱۴۰۰ بـه سـال "تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها"؛ بـا توجه به وضع تحریم های همه جانبه افزایش هزینه های واردات و در جهت تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی امروز به صورت مجازی در صندوق نواوری و شکوفایی در میان اعضا تبادل شد.
بهره گیری از توانمندی های شرکتهای دانش بنیان در جهت رفع نیازمندی های صنعت مخابرات کشور، استفاده از ظرفیت های شرکت مخابرات ایران در جهت رفع نیازمندی های راهبردی صنعت مخابرات و رشد و توسعه محصولات و خدمات دانش بنیان از اهداف این تفاهمنامه است.منبع:

1400/05/16
20:54:27
5.0 / 5
836
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین