داغ ترینها: ....

سفر تعدادی از نمایندگان به شمال آذربایجان غربی

سفر تعدادی از نمایندگان به شمال آذربایجان غربی

به گزارش کمیاب آنلاین نماینده تهران در مجلس ضمن اشاره به سفر برخی نمایندگان مجلس به شمال آذربایجان غربی اظهار داشت که مقرر است حداکثر تا سه ماه آینده، ارتقای سایت دکل تلفن همراه در ۴۵ روستای شهرستان های این منطقه صورت گیرد.


علی خضریان در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به سفر هفته گذشته به شمال استان آذربایجان غربی به همراه علی نکیزاد، نایب رییس مجلس شورای اسلامی، سید علی موسوی رئیس فراکسیون مناطق محروم و همراهی حسن همتی نماینده شاهین دژ و تکاب، انور حبیب زاده بوکانی نماینده بوکان و تکاب و مهدی عیسی زاده نماینده میاندواب از حوزه های انتخابیه «ماکو، شوط، پلدشت و چالدران»، «شاهین دژ و تکاب» و «میاندوآب» به منظور بررسی مشکلات این منطقه، اضافه کرد: با عنایت به احتیاج به اتخاذ تصمیم های کشوری و عدم حضور بعضی از مدیران اجرایی وزارت خانه های مرتبط در این سفر و همینطور کمبود زمان جهت تصمیم گیری، جلسه نهایی برای رفع مشکلات مردم این منطقه بعدازظهر روز گذشته در مجلس برگزار شد.
خضریان در توضیح تصمیمات اتخاذ شده بیان نمود: جهت توسعه بیمارستان شهید راثی شاهین دژ مقرر گردید، این بیمارستان حداکثر تا آخر شهریور توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تجهیزات کامل افتتاح شود و برای این بیمارستان، ژنراتور هم تامین گردد، همینطور جهت نوسازی ناوگان اورژانس دو شهرستان تکاپ و شاهین دژ، مبلغ ۳۰ میلیارد تومان توسط این وزارت خانه تخصیص داده می شود.
این نماینده مجلس اضافه کرد: درمانگاه بخش کشاورز در شهرستان شاهین دژ، توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تجهیز می شود و دو مرکز فوریت پزشکی برای دو شهرستان شاهین دژ و تکاب تخصیص داده شود، حداکثر تا یک هفته آینده یک دستگاه سی تی اسکن به شهرستان تکاپ تحویل می گردد.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس اظهار نمود: مشکلات مجموعه ۲۶۴ واحدی مسکن مهر شاهین دژ(آسانسور، محوطه سازی و... ) و مشکلات فاضلاب مسکن مهر شهرستان تکاپ، حداکثر تا دو ماه آینده حل و فصل خواهد شد، همینطور روکش آسفالت جاده مواصلاتی پلدشت به مرگن لر به طول ۲۲ کیلومتر حداکثر تا آخر مهر انجام می شود و مشکل پیمانکار توسط مدیرکل راه و شهرسازی استان حل و فصل می شود و جهت آسفالت راه روستایی قوری شکاک- قره تپه، آماده سازی توسط منطقه آزاد انجام می شود. ۳ ملیارد تومان از جانب سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و ۳ میلیارد تومان از جانب استانداری پرداخت می شود.
خضریان افزود: جهت راه کشمش تپه- چالدران، ۱۷۰۰ تن قیر از جانب سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای مشارکت می کند. منطقه آزاد ماکو متعهد می شود ۲۰ کیلومتر را روکش آسفالت نماید و شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل، نامه ای به سازمان برنامه و بودجه جهت تکمیل مسافت ۵۷ کیلومتری باقیمانده از بزرگراه از ایواوغلی – تاجر تنظیم نموده، دریافت موافقتنامه را پیگیری خواهد نمود.
ایشان در ادامه اظهار داشت: روکش جاده تکاب-شاهین دژ به طول ۸۵ کیلومتر (یک لایه ۶ سانتی متری) حداکثر تا آخر شهریور انجام می شود. از این محور، بازدید مشترک صورت خواهد گرفت و دریافت مجوز ماده ۵۶ از بانک توسعه تعاون، سپه و ملت و رفاه جهت محور میاندوآب-سرچم پیگیری می شود. اعتبارات این محور به صورت صد در صد از جانب شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل تخصیص داده می شود و با پیگیری شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل، پیمانکار کمربندی شمالی میاندوآب حداکثر تا ۱۵ روز آینده تعیین می شود و حداکثر تا یک ماه آینده فعالیت پروژه آغاز می شود.
سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس اظهار داشت: مقرر شد حداکثر تا سه ماه آینده، ارتقاء سایت دکل تلفن همراه در ۴۵ روستا در شهرستان های تکاب و شاهین دژ، چالدران و ماکو، شهرستان باروق میاندوآب و شهرک صنعتی میاندوآب صورت گیرد.
خضریان اضافه کرد: مدیرعامل معدن زره شوران، متعهد گردید اسناد مثبته و فیش پرداخت ۱۵ درصد از حقوق دولتیِ حق انتفاع معادن به مجاوران و جبران صدمه وارده به مردم بومی را در سال ۱۳۹۹، به نماینده محترم شهرستان تکاپ تحویل دهد تا علت عدم بازگشت این مبالغ به استان در مجلس شورای اسلامی پیگیری گردد، همینطور مدیرعامل معدن زره شوران با اظهار این که ۱۱۰۰ نفر پرسنل این معدن، فقط ۱۰۰ نفر غیر بومی هستند متعهد شد تا در آینده هم صرفاً از نیروی کار بومی در این مجموعه استفاده نمایند.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی بیان نمود: مشکل سرمایه گذاری(B.O.T) فاضلاب شاهین دژ حداکثر تا ۱۵ روز در جلسه مشترک استانداری، شرکت مهندسی آب و فاضلاب و سرمایه گذار حل و فصل می گردد و دستگاههای نظارتی استان هم در این حوزه مساعدت لازم را انجام خواهند داد. همینطور با عنایت به دریافت مجوز تسهیلات ۱۰۰ میلیارد تومانی ماده ۵۶ از جانب بانک صادرات برای فاضلاب ماکو، این پروژه تا آخر خرداد ۱۴۰۱ تکمیل می گردد و جهت حل مشکل آب آشامیدنی ۱۰۶ روستا در حوزه انتخابیه ماکو و شوط و پلدشت و چالدران، مبلغ ۱۵ میلیارد تومانی از جانب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و ۵ میلیارد تومان از جانب استانداری تأمین می گردد.
خضریان اظهار داشت: از محل سد کرم آباد پلدشت، آب اندازی ۸۴۰۰ هکتار از زمینهای کشاورزی، حداکثر تا ۲۵ شهریور تحویل جهاد کشاورزی استان تأمین خواهد شد و تأمین آب ۹۰۰ هکتار از پایاب شبکه آق چای شهرستان پلدشت انجام می شود، همینطور قرارداد ۱۷۰۰ هکتار حداکثر تا مهرماه منعقد خواهد شد و بدین منظور هم یک سال تنفس لحاظ خواهد شد و صرفاً آب بها دریافت می شود.
وی با اشاره به اینکه کمسیون رفع تداخل استان برای رفع اشکال در رابطه با اراضی کشاورزی که ملی قلمداد شده است، تسریع خواهد کرد، اظهار داشت: منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی ماکو هم با اداره کل منابع طبیعی استان آذربایجان غربی در زمینه آبخیزداری و آبخوان داری مشارکت خواهند داشت.
خضریان در ادامه تشریح مصوبات این سفر اظهار داشت: مقرر گردید سازمان نوسازی و تجهیز مدارس و سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی ماکو، پروژه های دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۴۰ درصد حداکثر تا دهه فجر سال جاری به پایان برسانند و در این عرصه های انتخابیه، هر کدام دو پروژه جدیدالاحداث در تعامل یا نمایندگان این حوزه های انتخابیه در نقاط کمتر برخوردار و پرجمعیت شهر راه اندازی می شود. استانداری آذربایجان غربی در شروع این پروژه ها (تا فندانسیون) مشارکت خواهد داشت. همینطور برای مدارس کانکسی بالای ۲۰ دانش آموز در کل استان بنا راه اندازی خواهد شد و سازمان منطقه آزاد تجاری - صنعتی ماکو سهم ۳۰ درصد مشارکت خود در پروژه های نوسازی مدارس را پرداخت خواهد نمود تا مابقی پروژه ها توسط سازمان نوسازی مدارس تکمیل گردد و ۲۰ درصد مابقی سهم منطقه آزاد به تدریج پرداخت خواهد شد.
خضریان در انتها اظهار داشت: مقرر شد گازرسانی به روستاهای تکاب، در ۲۸ روستا حداکثر تا آخر شهریور و در ۲۰ روستا به شرط حل مشکل حریم راه روستایی از جانب استانداری آذربایجان غربی حداکثر تا دهه فجر صورت گیرد و گازرسانی به روستاهای شاهین دژ، در ۱۲ روستا حداکثر تا آخر شهریور انجام شود؛ همینطور مناقصه برای گازرسانی به ۳۰ روستا حتی المقدور تا آخر سال صورت خواهد گرفت. در مورد گازرسانی به روستاهای چالدران هم در ۱۵ روستا حداکثر تا آخر شهریور صورت خواهد گرفت و مناقصه برای گازرسانی به ۱۸ روستا حتی المقدور تا آخر سال صورت خواهد گرفت و همینطور مقرر شد برای گازرسانی به ۱۰ روستای بورالان شهرستان ماکو، مناقصه برگزار شده و عملیات اجرایی با فوریت آغاز شود.
منبع:

1400/05/17
18:02:50
5.0 / 5
722
تگهای خبر: آموزش , اجرا , پروژه , تلفن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین