داغ ترینها: ....
ستاری:

تعامل سرمایه گذار، بهره بردار و دولت در طرح های کلان نتیجه داد

تعامل سرمایه گذار، بهره بردار و دولت در طرح های کلان نتیجه داد

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اظهار داشت: نحوه تعامل سرمایه گذار، بهره بردار و نقشی که دولت باید در تحقق یک طرح فناورانه تا رفع نیاز از کشور ایفا کند، به خوبی در طرح های کلان ملی این معاونت نتیجه داد و ماحصل آن تولید و تجاری سازی خیلی از محصولات و تجهیزات راهبردی شد.


به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری روز دوشنبه در مراسم رونمایی از ۹ طرح کلان ملی فناوری در خانه نوآوری و فناوری ایران با اشاره به تلاش در راه رفع نیاز کشور به محصولات راهبردی و فناور با کمک فعالان زیست بوم فناوری نوآوری اضافه کرد: اتفاق بزرگی در طول چند سال اخیر رخ داد و در زمینه هایی که روزهای نخست حرف چندانی برای گفتن نداشتیم، امروز به یکی از کشورهای توانمند تبدیل شدیم.
وی با قدردانی از دانشگاه ها و مراکزی که حامی محصولات ایران ساخت بوده اند، گفت: امروز شرکت های دانش بنیان تولیدکننده تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته ایران ساخت، دستگاه هایی ساخته اند که تعدادی از آنها صدها هزار دلار قیمت دارند و ضمن تامین نیاز فناورانه کشور، یکی از ستون های صادارتی کشور در زمینه محصولات فناورانه به شمار می روند.

فرهنگ سازی و ترویج توانمندی ها میان دانش آموزان
وی اشاره کرد: حمایت نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت از ورود تولیدات داخلی به مدارس اقدامی برای فرهنگ سازی و ترویج این توانمندی میان دانش آموزان است. تجهیزاتی که نشان ایران ساخت دارد، امروز مقابل چشمان دانش آموزان قرار گرفته و از آنها برای پیاده سازی خلاقیت هایشان استفاده می نمایند. این اتفاق بزرگ زمینه آشنایی فرزندان کشور با توانمندی فناوران کشورشان و باور به توانستن است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، راهبرد پیاده شده در مرکز طرح های کلان ملی را الگویی موفق برای سایر بخش ها در حمایت و تجاری سازی فناوری های پیچیده و خودکفایی در محصولات راهبردی بیان کرد و اظهار داشت: نحوه تعامل میان سرمایه گذار، بهره بردار و نقشی که دولت باید در تحقق یک طرح فناورانه تا رفع نیازی از کشور ایفا کند، به خوبی در طرح های کلان ملی معاونت علمی و فناوری نتیجه داد و ماحصل آن تولید و تجاری سازی خیلی از محصولات و تجهیزات راهبردی است که تا قبل از این میلیونها دلار صرف واردات آنها می شد.
وی اشاره کرد: استفاده از اشعه ایکس کامیونی ایران ساخت در گمرک نمونه ای موفق از این تعامل میان طرف عرضه و تقاضای فناوری با تسهیل گری و بسترسازی دولت می باشد. رویکرد مثبت و سازنده گمرک به توانمندی فعالان زیست بوم نوآوری و فناوری، زمینه ای فراهم نمود تا یک محصول راهبردی و پیشرفته که توسط جوانان خلاق شرکت های دانش بنیان تولید شده، در یکی از بخش های حساس کشور مورد استفاده قرار گیرد.
رییس بنیاد ملی نخبگان پشتیبانی از طرح های کلان ملی فناوری و تجهیزات آزمایشگاهی ایران ساخت را گامی باارزش و رونق دهنده اشتغال و اقتصاد دانش بنیان دانست و ابراز امیدواری کرد با ادامه این روند، شرکت های دانش بنیان در راه رفع نیازهای راهبردی و فناورانه کشور به توفیق برسند.

1400/05/19
00:06:15
0.0 / 5
810
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین