داغ ترینها: ....

اجرای نظام رتبه بندی واحدهای مستقر در پارک فناوری صنعت نفت

اجرای نظام رتبه بندی واحدهای مستقر در پارک فناوری صنعت نفت

به گزارش کمیاب آنلاین رئیس پارک فناوری صنعت نفت اظهار داشت: برای اولین بار نظام رتبه بندی واحدهای مستقر در پارک علم و فناوری صنعت نفت از جانب این پارک اجرا شده و تابحال سه شرکت رتبه دوم و چهار شرکت رتبه سوم کارکردی را کسب کردند که امروز معرفی گشتند.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایرنا، آیدین ختلان روز دوشنبه در مراسم امضا موافقت نامه تاسیس مراکز نوآوری و رشد مشترک میان پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت با دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری اضافه کرد: این پارک جز منظومه تحقیقاتی وزارت علوم است که از هسته های فناور بخش خصوصی حمایت می کند.
وی بیان نمود: پارک فناوری صنعت نفت، دومین پارک تقاضا محور کشور با گسترده فعالیت در سرتاسر ایران است چونکه ادعا داریم هر شرکت فناوری که ادعای تولید فناوری در صنعت نفت را داشته باشد موظف به پشتیبانی از آن هستیم و یکی از ابزارهای حمایتی هم "مرکز رشد نوآوری و رشد مشترک" است.
رئیس پارک فناوری صنعت نفت عنوان کرد: از آنجاییکه وظیفه اصلی ما پشتیبانی از شرکت ها در مراحل پیش رشد و رشد نبوده و شامل مراحل بلوغ شرکت ها است ازاین رو شبکه ای از مراکز رشد فعال در حوزه صنعت نفت ایجاد می نماییم و واحدهای خارج شده از مراحل رشد و پیش رشد آنها در این پارک پذیرش خواهند شد.
ختلان افزود: "پذیرش همبسته و غیر مستقر" دیگر حمایت این پارک است، ما نوعی از پذیرش را در آئین نامه پارک تعریف کردیم که بر مبنای آن صرفاً شرکتهای این حوزه احتیاج به استقرار در پارک برای دریافت حمایت ها ندارند بلکه اگر ادعا این باید که یک فناوری، خدمت و یا محصول جدید در صنعت نفت کشور عرضه نموده باشد می تواند در موقعیت خودش باشد و ما آنها را پذیرش می نماییم.
رئیس پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت افزود: "پارک همکار" از دیگر ابزارهای حمایتی این پارک است در این ابزار پارک همکار مرتبط و پارک همکار نیمه مرتبط تعریف شده است. در پارک همکار از تمامی واحدهای فناور فعال در صنعت نفت در صورتیکه با ما توافق نامه به امضا برسانند حمایت می نماییم، علاوه بر آن از پارک های فناوری عمومی که دارای شرکتهای فعال در حوزه صنعت نفت هستند هم بر مبنای موافقت نامه ای که با آنها به امضا می رسانیم، در چارچوب پارک نیمه همکار از آنها حمایت خواهیم کرد.
وی ضمن اشاره به امضا هشت موافقت نامه میان پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت و بعضی از دانشگاه ها و پارک ها اظهار داشت: در این مراسم ۳ موافقت نامه برای ایجاد مرکز رشد مشترک میان ما و "موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران"، "دانشگاه صنعتی سهند" و "پارک فناوری سمنان" امضا شده است و امضا موافقت نامه جهت راه اندازی دو مرکز نوآوری مشترک با "پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران" و "دانشگا شهید چمران اهواز" از دیگر برنامه های این رویداد نام برد.
وی اظهار داشت: علاوه بر آن با "پارک علم و فناوری یزد" و "پارک فناوری خراسان شمالی" دو موافقت نامه برای ایجاد پارک همکار و نیمه همکار به امضا می رسد و با پارک علم وفناوری خراسان موافقت نامه برای ایجاد پارک فناوری نیمه مرتبط به امضا رسید.
وی، پذیرش از شرکت ها و واحدهای فناور را از مأموریت های اصلی هر پارک فناوری دانست و افزود: ما نخستین پارکی هستیم که پذیرش این واحدها را برون سپاری کردیم، میزان تقاضا از جانب شرکت ها برای استقرار در این پارک بالا است.
وی خاطرنشان کرد: تابحال ۱۳۰ تقاضا ببرای پارک ما ارسال شده است که از این تعداد ۹ شرکت تایید اولیه شدند که پس از بررسی ها هفت شرکت برای استقرار در این پارک مورد تایید قرار گرفته است.منبع:

1400/05/19
22:09:33
5.0 / 5
911
تگهای خبر: آموزش , ابزار , اجرا , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین