داغ ترینها: ....
معاون استاندار سمنان تاكید كرد:

ضرورت ایجاد كارخانه های درشت مقیاس دانش بنیان

ضرورت ایجاد كارخانه های درشت مقیاس دانش بنیان

به گزارش كمیاب آنلاین ایسنا/سمنان معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان از ایجاد شركت های دانش بنیان و مراكز رشد بعنوان یكی از سیاست های فراگیر در كشورهای توسعه یافته نام برد و اظهار داشت: باید كم كم به سمت ایجاد كارخانه های دُرشت مقیاس دانش بنیان حركت نماییم.


حشمت الله عسگری در جلسه بررسی مشكلات پارك علم و فناوری استان سمنان با اشاره به اهمیت توجه به محصولات و تولیدات مبتنی بر دانش روزاظهار كرد: استقرار و راه اندازی شركت های دانش بنیان، یكی از مباحث روز دنیاست و در كشور و استان ما نیز در سالیان اخیر توجه ویژه ای به این بخش شده است.
وی بر ضرورت برداشتن گام های بلندتری در این عرصه تاكید و خاطرنشان كرد: باتوجه به توجه ویژه به حوزه های علمی و دانش بنیان، در استان سمنان نیزباید با بهره گیری مناسب از این فرصت، كم كم به سمت راه اندازی كارخانه های دُرشت مقیاس دانش بنیان و تولیدات انبوه گام برداریم.
معاون استاندار سمنان از پارك علم و فناوری استان سمنان بعنوان یك مجموعه پویا، فعال و شاداب نام برد و اضافه كرد: طرح ها و برنامه های خوب و امیدبخشی طی سالیان اخیر در مجموعه پارك علم و فناوری استان صورت گرفته است.
وی حمایت ویژه از محصولات تولیدی واحدهای در رابطه با پارك فناوری استان را ضروری خواند و اظهار داشت: باید از شركت های دانش بنیان و محصولاتی كه بنای آنها بر پایه ایده و علم صاحبان اندیشه شركت ها در رابطه با پارك های علم و فناوری است، حمایت جدی و ویژه نماییم.
دكتر عسگری حمایت همه جانبه از كسانی كه به انحاء مختلف گره از مشكلات استان و كشور باز می كنند را تكلیف شرعی و قانونی مسئولان ارزیابی و افزود: استانداری سمنان از فعالیت مجموعه های علمی و فناورانه حمایت می كند.
وی خواهان ارتباط گسترده تر پارك علم و فناوری استان با نخبگان و صاحبان ایده شد و اظهار داشت: گستره پوشش فعالیت های پارك علم و فناوری استان باید سراسر استان را به صورت ویژه تر و محسوس در بر گرفته و شبكه ارتباطی این مركز با صاحبان ایده و كسانی كه می توانند با در اختیار گذاشتن فرصت های مطلوب، تولید محصول كنند، برقرار شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان با اشاره به پویایی موجود در مجموعه های علمی و فناورانه تصریح كرد: گاهی واحدهایی كه در شهرك های صنعتی مستقر می شوند به علت نداشتن پویایی لازم از مسیر خود خارج و عمر اقتصادی آنها اختتام می یابد، اما شركت های دانش بنیان به واسطه پویایی، تولید علم و بهره گیری از روش های نوین تغییر روش داده و به صورت مستمر خودرا به روز می كنند.
عسگری با اشاره به اینكه ماهیت شركت های دانش بنیان، پویا بودن و فعالیت مستمر واحدهای تحقیق و توسعه در آنها است تصریح كرد: واحدهای تحقیق و توسعه باید بعنوان مغز متفكر شركت های دانش بنیان، به صورت مستمر به تولید علم پرداخته و این معلومات را در اختیار شركت های تولیدی زیر مجموعه خود در جهت تولید محصولات قرار دهند.
وی با اشاره به مشكل تخصیص اعتبارات به پارك علم و فناوری استان اظهار داشت: منابع و ظرفیت های مختلفی در قانون بودجه وجود دارد كه به علت پراكنده بودن به خوبی از آنها استفاده نمی گردد.
به گزارش كمیاب آنلاین به نقل از ایسنا- معاون استاندار سمنان همین طور بر لزوم ایجاد و راه اندازی ستاد راهبردی در جهت حمایت بیشتر از پارك علم و فناوری استان تاكید و اظهار نمود: تلاش می نماییم كه در آینده نزدیك این ستاد راه اندازی شود.
منبع:

1398/08/21
14:26:11
2.5 / 5
4262
تگهای خبر: تولید , دانش بنیان , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان كمیاب آنلاین