داغ ترینها: ....

فعالیت طالبان در یوتیوب ممنوع گردید

فعالیت طالبان در یوتیوب ممنوع گردید

به گزارش کمیاب آنلاین سایت ویدیویی یوتیوب گوگل اعلام نمود حساب هایی که تصور می رود متعلق به طالبان بوده و توسط این گروه اداره می شود، ممنوع می شوند.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، بعد از خروج آخرین نیروهای نظامی باقی مانده آمریکا از افغانستان در ماه گذشته، پیشروی نیروهای طالبان و تصرف مناطق از جانب آنها سرعت گرفت. نیروهای طالبان روز یکشنبه وارد کابل شدند. بازگشت آنها نگرانیها نسبت به سرکوب آزادی بیان و حقوق بشر بخصوص حقوق بانوان را برانگیخته و همینطور نگرانیهایی را درباره تبدیل شدن باردیگر افغانستان به کانون تروریسم جهانی را به دنبال داشته است. در این بین، شرکتهای شبکه اجتماعی آمریکایی تلاش می کنند مقررات خویش را درباره این گروه را به شکل علنی روشن کنند.

روزنامه فایننشیال تایمز در گزارشی اعلام نمود سرویس پیام رسان واتس اپ فیسبوک خط کمک شکایتها که توسط طالبان بعد از به دست گرفتن کنترل کابل راه اندازی شده بود را مسدود کرده است.

سخنگوی واتس اپ در اینباره اظهارنظر نکرد اما اظهار داشت: این سرویس پیام رسان در جهت قوانین تحریمهای آمریکا، موظف به ممنوع کردن حساب هایی است که به نظر می آید خویش را حساب های رسمی طالبان معرفی می کنند.

شماره رسیدگی به شکایت که یک خط تماس اضطراری برای شهروندان افغان به منظور گزارش خشونت، غارت یا مشکلات دیگر بود روز سه شنبه به همراه سایر کانالهای طالبان توسط فیسبوک مسدود شد.

فیس بوک روز دوشنبه اعلام نمود طالبان را یک گروه تروریستی می شناسد و فعالیت این گروه و محتوای حمایت کننده از آنرا در پلتفرمهایش ممنوع می کند.

بر اساس گزارش رویترز، یوتیوب روز دوشنبه درباره ممنوع کردن طالبان حاضر نشده بود اظهارنظر کند.
1400/05/27
23:48:45
0.0 / 5
875
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین