داغ ترینها: ....

سرمایه گذاری 206 میلیارد دلاری سامسونگ برای پساکرونا

سرمایه گذاری 206 میلیارد دلاری سامسونگ برای پساکرونا

گروه سامسونگ ۲۴۰ تریلیون وون (۲۰۶ میلیارد دلار) در سه سال آینده برای توسعه حضور در زیست داروها، هوش مصنوعی، نیمه رساناها و رباتیک در دوران پساکرونا سرمایه گذاری خواهد نمود.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، این شرکت که گل سرسبد بزرگترین شرکتهای کره ای است، اعلام نمود این سرمایه گذاری تا سال ۲۰۲۳ به تحکیم جایگاه جهانی سامسونگ در صنایع کلیدی مانند تراشه سازی کمک خواهد نمود و همزمان به این شرکت امکان می دهد فرصتهای رشد در حوزه های جدیدی مانند رباتیک و نسل جدید مخابرات را تجربه کند.

سامسونگ الکترونیکس که بزرگترین سازنده تراشه حافظه در جهان است، اعلام نمود این گروه می خواهد بواسطه ادغام و خرید، فناوری و رهبری بازار را تحکیم کند اما به جزئیات آمارهای سرمایه گذاری اشاره ای نکرد. همینطور این شرکت مشخص نکرد آیا جدید ترین رقم سرمایه گذاری اعلام شده شامل ۱۷ میلیارد دلار سرمایه گذاری می شود که مقرر است برای ساخت یک کارخانه تراشه سازی قراردادی جدید در آمریکا هزینه کند.

برنامه سرمایه گذاری جدید ۳۰ درصد بزرگتر از استراتژی سه ساله قبلی سامسونگ است که در سال ۲۰۱۸ اعلام گردید. این گروه تصمیم گرفت سرمایه گذاری را برای حفظ برتری فناوری خود بخصوص در شرایط اضطراری در داخل و خارج از کشور افزایش دهد.

سامسونگ الکترونیکس در اطلاعیه ای اعلام نمود صنعت تراشه سپر ایمنی اقتصاد کره است. سرمایه گذاری قابل توجه ما یک استراتژی بقا با این منطق بوده که به محض از دست دادن توان رقابتی، بازگشت حدودا غیر ممکن خواهد بود.

شرکتهای تراشه سازی رقیب نظیر شرکت TSMC تایوان و اینتل سرمایه گذاریهای بزرگی در بحبوحه کمبود جهانی تراشه و تشدید رقابت در بخش تراشه پیشرفته خواهند داشت.

طبق اعلام کمیسیون تجارت منصفانه کره جنوبی، گروه سامسونگ ۵۹ زیرمجموعه با دارایی بالغ بر ۴۵۷ تریلیون وون دارد.

بر اساس گزارش رویترز، این برنامه سرمایه گذاری درست بعد از گذشت یک هفته از آزادی مشروط لی جائه یونگ، رئیس سامسونگ که به افترا پرداخت رشوه و اختلاس در زندان بود، اعلام گردید.

منبع:

1400/06/02
22:11:17
0.0 / 5
852
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین