داغ ترینها: ....

انعقاد65میلیاردریال قرارداد فناورانه بین نیروی انتظامی و دانش بنیان ها

انعقاد65میلیاردریال قرارداد فناورانه بین نیروی انتظامی و دانش بنیان ها

کمیاب آنلاین: مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی از انعقاد 65 میلیاردریال قرارداد فناورانه بین نیروی انتظامی و شرکت های دانش بنیان و فناور با حمایت این صندوق آگاهی داد.


به گزارش صندوق نوآوری وشکوفایی، مرضیه شاوردی اضافه کرد: در پروسه رویداد تبادل فناوری پلیس هوشمند که به همت صندوق نوآوری و شکوفایی برنامه ریزی و برگزار شد، ۳۴ نیاز فناورانه پلیس در زمینه های مختلف فناوری احصا شد.
وی تامین امنیت را یکی از الزامات توسعه هر کشور عنوان نمود و اضافه کرد: در سالهای اخیر، با پیشرفت های به وجود آمده در تجهیزات، زیرساخت ها، سامانه ها و روش های تعامل و ارتباط بین افراد و نهادها، حفظ امنیت کاربران و جلوگیری از سوءاستفاده های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی از بسترهای پیشرفته موجود، به چالشی جدی برای سازمان ها و نهادهای مرتبط تبدیل گشته و به سبب پیچیدگی های بیش از پیش فناوری، غلبه بر این چالش جز با تسلط کامل و اتکا به فناوری های هوشمند و به روز امکان پذیر نیست.
شاوردی بیان کرد: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران بعنوان اصلی ترین نهاد تامین نظم و امنیت اجتماعی، از مدت ها پیش با علم به لزوم تجهیز بخش های مختلف این ارگان به تجهیزات و علم و تکنولوژی روز، درصدد افزایش هوشمندی آماد و پشتیبانی و عملکرد پلیس بوده و تلاش هایی در این راستا صورت گرفته که از مجموعه اقدامات و برنامه ریزی ها در این عرصه، با عناوین «هوشمندسازی پلیس» یا «پلیس هوشمند» یاد می شود.
مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: در همین راستا، صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری که در سالهای اخیر برگزاری و پشتیبانی از رویدادهای تبادل فناوری با هدف رفع نیازهای فناورانه صنایع و سازمان ها توسط شرکت های دانش بنیان و فناور را در دستور کار خود قرار داده، بنابر درخواست نیروی انتظامی و باتوجه به اهمیت موضوع، در نیمه دوم سال ۹۹ مبادرت به برنامه ریزی و اجرای پروسه تبادل فناوری پلیس هوشمند کرد.
شاوردی گفت: در پروسه رویداد تبادل فناوری پلیس هوشمند، ۳۴ نیاز فناورانه پلیس در زمینه های فناوری اطلاعات، امنیت اطلاعات و ارتباطات، ارتباطات رادیویی، زیرساخت و شبکه بعد از احصا و استانداردسازی در قالب فراخوان عمومی در اختیار شرکت های دانش بنیان و فناور قرار گرفت و جلسات مذاکره تجاری شرکت های دانش بنیان و فناور با نمایندگان نیروی انتظامی جهت بررسی توانمندی شرکتها و ارائه راه کارهای عملیاتی رفع نیازها انجام شد.
وی گفت: شرکت های منتخب با حضور در نمایشگاه جانبی رویداد پلیس هوشمند که بهمن ماه سال ۹۹ در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، ضمن ارائه توانمندی های خود به بخش های مختلف نیروی انتظامی، مذاکره های تکمیلی برای رسیدن به چارچوب همکاری مشترک را با نمایندگان پلیس انجام دادند.
شاوردی اضافه کرد: حاصل این پروسه تا حالا انعقاد ۶۵ میلیاردریال قرارداد فناورانه بین نیروی انتظامی و شرکت های دانش بنیان و فناور بوده است. تامین مالی این قراردادها و سایر قراردادهایی که با پیگیری های آتی تفاهم های صورت گرفته در پروسه رویداد تبادل فناوری پلیس هوشمند حاصل خواهد شد، در دستور کار صندوق نوآوری و شکوفایی قرار گرفته است.


منبع:

1400/06/03
21:03:40
0.0 / 5
1145
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان كمیاب آنلاین