داغ ترینها: ....
معاون توسعه اشتغال اجتماع محور بنیاد بركت خبر داد:

راه اندازی ۲۵۰۰ طرح اشتغال زایی برکت در ۳۶۵ شهر از راه آزادکاری

راه اندازی ۲۵۰۰ طرح اشتغال زایی برکت در ۳۶۵ شهر از راه آزادکاری

معاون توسعه اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت اظهار داشت: تا آخر سال جاری ۲ هزار و ۵۰۰ طرح اشتغال زایی از راه آزادکاری (فریلنسینگ) در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته ۳۶۵ شهر راه اندازی می شود.


به گزارش بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام، مرتضی نیازی اضافه کرد: راه اندازی این تعداد طرح اشتغال زایی، ایجاد فرصت های کسب و کار برای ۷ هزار و ۵۰۰ نفر را به شکل مستقیم و غیرمستقیم فراهم خواهد نمود.
وی افزود: از ۲ هزار و ۵۰۰ طرح اشتغال زایی از راه آزادکاری که برای سال جاری در دستور کار است، ۲ هزار طرح به آزادکاری داخلی و ۵۰۰ طرح به آزادکاری بین المللی اختصاص دارد.
به گفته معاون توسعه اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت، آزادکاری (فریلنسینگ) یکی از رسته های شغلی اولویت دار برای این بنیاد امسال است.
نیازی با تشریح این فرایند اظهار داشت: افراد مستعد و علاقمند به آزادکاری توسط مجریان و تسهیل گران بنیاد برکت در مناطق محروم شناسایی و بعد از اهلیت سنجی و آموزش دو ماهه و دریافت تسهیلات، در ۱۰ رسته شغلی همچون تولید محتوا، طراحی، ترجمه، برنامه نویسی، تولید انیمیشن و غیره آغاز به کار می کنند.
وی اضافه کرد: تابحال یک هزار نفر شناسایی و آموزش دیده اند که از این تعداد، ۲۵۰ نفر در مرحله دریافت تسهیلات و آغاز به فعالیت از راه آزادکاری قرار دارند. همینطور شناسایی یک هزار متقاضی دوم شروع شده است.
معاون توسعه اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت تصریح کرد: افراد حائز شرایط بعد از گذراندن دوره آموزشی و دریافت تسهیلات، با عنایت به توانایی هایشان، سطح بندی شده و در دو سطح داخلی و بین المللی مشغول به کار می شوند.
نیازی از برگزاری رویداد ملی «آزادکار شو» اطلاع داد و عنوان کرد: افتتاحیه این رویداد شهریورماه جاری برگزار می گردد و مراسم اختتامیه آن آخر سال جاری خواهد بود.
وی درباره اهداف رویداد ملی «آزادکار شو» هم توضیح داد: در این رویداد، شرکتهای پشتیبان در حوزه آزادکاری(فریلنسینگ) شناسایی می شوند. از طرفی، اقشار دانشگاهی بعنوان جامعه مخاطبان هدف این فرایند، با اصول و جزئیات آزادکاری آشنا و به سمت آن سوق داده می شوند.
معاون توسعه اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت ابراز امیدواری کرد که برگزاری رویداد ملی «آزادکار شو» بتواند کیفیت کار این بنیاد را در پشتیبانی از طرح های اشتغال زایی در رسته آزادکاری افزایش دهد.
نیازی با تکیه بر اینکه آزادکاری یکی از نیازهای امروز کشور است بیان نمود: برای تحقق دولت الکترونیک و استفاده از سامانه های نرم افزاری پیشرفته در کشور احتیاج به تربیت طراحان و برنامه نویسان حرفه ای است که آزادکاری می تواند این نیاز را برطرف سازد.
نیازی از اجرای طرح های اشتغال زایی برکت از راه آزادکاری در ۳۶۵ شهر اطلاع داد و تصریح کرد: علاقه مندان و اقشار دانشگاهی برای برخورداری از آموزش ها و تسهیلات بنیاد برکت در رسته آزادکاری می توانند به اپلکیشن برکت به آدرس app.barkat.ir رجوع کنند.

1400/06/06
09:55:06
5.0 / 5
1230
تگهای خبر: آموزش , اپل , اجرا , الكترونیك
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین