داغ ترینها: ....

۲۸۸ طرح راه و پل سازی برکت در مناطق روستایی و عشایری

۲۸۸ طرح راه و پل سازی برکت در مناطق روستایی و عشایری

بنیاد برکت ستاد اجرائی فرمان امام(ره) 288 طرح راه و پل سازی را در مناطق روستایی و عشایری افتتاح نمود یا در دست اجرا دارد.


به گزارش بنیاد برکت ستاد اجرائی ستاد اجرائی فرمان امام(ره)، معاون عمرانی و طرح های زیربنایی بنیاد برکت اظهار داشت: این بنیاد ۲۸۸ طرح عمرانی و زیربنایی شامل ۲۵۱ طرح راه سازی و ۳۷ طرح راه اندازی پل را با اعتبار ۲ هزار میلیاردریال در مناطق محروم روستایی و عشایری کشور به بهره برداری رساند یا در دست اجرا دارد.
محمد مهجوری اشاره کرد: از ۲۸۸ پروژه عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت در زمینه راه سازی و راه اندازی پل تا به امروز ۸۳ طرح راه سازی به بهره برداری رسیده و ۳۷ پل بطور کامل راه اندازی شده است.
وی اشاره کرد: تعهد مالی بنیاد برکت در راه سازی و راه اندازی پل به ترتیب یک هزار و ۶۷۶ میلیارد و ۳۲۴ میلیاردریال است.
معاون عمرانی و طرح های زیربنایی بنیاد برکت به اجرای طرح های راه و پل سازی برکت در ۱۵ استان کشور اشاره نمود و اظهار داشت: بیشتر پل ها و راه ها در استانهای خوزستان، مازندران، لرستان، سیستان و بلوچستان، چهارمحال و بختیاری، اردبیل، کهگیلویه و بویراحمد، قم، آذربایجان غربی و خراسان رضوی و جنوبی افتتاح شده یا در دست اجرا است.
مهجوری تصریح کرد: بیشتر طرح های این بنیاد در زمینه راه سازی و راه اندازی پل در مناطق روستایی و عشایری استانهای محروم و کمتر توسعه یافته قرار دارد.
وی اشاره کرد: طرح های راه سازی روستایی بنیاد برکت شامل راه اندازی راه، تعریض و بهسازی، ایمن سازی، رفع نقاط حادثه خیز و ایجاد ایل راه عشایری می شود.
معاون عمرانی و طرح های زیربنایی بنیاد برکت اشاره کرد: با وجود اینکه ایجاد نهضت اشتغال زایی با هدف محرومیت زدایی، توسعه و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی در مناطق محروم و کمتر برخوردار کشور بعنوان رسالت و ماموریت اصلی بنیاد برکت تعیین شده است اما این بنیاد کارهای گسترده ای را نیز در زمینه های عمرانی و زیربنایی در این مناطق در دست اجرا دارد.
مهجوری در تشریح کارهای عمرانی و زیربنایی این بنیاد گفت: ساخت ۵۳ هزار طرح عمرانی و زیربنایی شامل مدرسه، بیمارستان، کتابخانه، دارالقرآن، آزمایشگاه، مسجد، پایگاه اورژانس، مصلی، خانه بهداشت، حوزه علمیه، خانه عالم، مرکز تجهیزات پزشکی، پایگاه سلامت، مرکز بهداشت، مرکز جامع سلامت، راه اندازی پل، راه سازی و آب رسانی را در دستور کار داریم که از این تعداد، ۳۵ هزار طرح تکمیل و به بهره برداری رسیده است.
وی افزود: ۲۶ هزار میلیاردریال سهم بنیاد برکت برای ساخت و تکمیل ۵۳ هزار طرح عمرانی و زیربنایی تعهد شده است که تا حالا بیش از ۱۷ هزار میلیاردریال آن پرداخت گردید.

1400/06/09
21:32:16
0.0 / 5
836
تگهای خبر: اجرا , پروژه , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین