داغ ترینها: ....

مرکز نوآوری فرخی سیستانی در زابل

مرکز نوآوری فرخی سیستانی در زابل

ایرنا- مرکز نوآوری فرخی سیستانی همزمان با هفته دولت با حضور استاندار سیستان و بلوچستان، نماینده مردم سیستان در مجلس، رئیس پارک علم و فناوری سیستان وبلوچستان، فرماندار زابل و تعدادی از فعالان شرکتهای نوآور در زابل راه اندازی شد.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از خبرگزاری ایرنا استاندار سیستان وبلوچستان در حاشیه آیین افتتاح این مرکز در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پارک علم و فناوری، مراکز رشد، مراکز نوآوری و خانه خلاق در سیستان وبلوچستان شتاب فزآینده ای گرفته اند و این استان از نگاه معاونت علمی ریاست جمهوری یکی از پنج استان برتر کشور است.
احمدعلی موهبتی اضافه کرد: افرادی که در مرکز نوآوری زابل حضور دارند افرادی خلاق و خوش فکر دیده می شوند و باید کار تیمی را تقویت نمایند چون که موفقیت بیشتری به دنبال دارد.
وی اظهارداشت: مراکز نوآوری پارسال با تصمیم معاونت علمی ریاست جمهوری در شهرهای سراوان، ایرانشهر و چابهار بوجود آمده و با آغاز به کار مرکز نوآوری زابل در تلاشیم تا این مراکز در استان توسعه یابند.
استاندار سیسستان وبلوچستان افزود: این مراکز علاوه بر دانشجویانی که درحال تحصیل هستند را به حضور و انجام کار عملی و تولید در دوران تحصیل سوق می دهد و اثر آن نابغه های حوزه فکری برای بعضی از مشاغل در استان و منطقه تعالی بوجود می آورد.
وی اظهار داشت: سیستان وبلوچستان با تلاش تعدادی از مدیران در گذشته از میانگین شاخصهای دانشگاهی بالاتر است در حالیکه دانشگاههای کشور در بخش خروجی دانشجویان دانش آموخته دارای دانشی هستند که برای آنها ایجاد شغل و تولید نمی کند.
موهبتی خاطرنشان کرد: در حوزه دانشگاههای کشور نسل اول آموزشی، نسل دوم پژوهشی هستند در حالیکه نسل سوم و چهارم نسلی کارآفرین و ارزش آفرین هستند و مورد غفلت واقع و خیلی دیر به آن پرداخته شده استت.
وی تصریح کرد: تعالی در کیفیت و طرح در مجموعه زنجیره تولیدی که در خانه ها وجود دارند و از کیفیت و بازار خوب برخوردار نیستند سبب می شود با حضور در این مراکز کارشان ارتقا پیدا کند.
استاندار سیستان وبلوچستان اظهار داشت: تسهیلات ارزانقیمت و کمک های بلاعوض متناسب با طرح های مورد تایید معاونت علمی ریاست جمهوری در زمره خدمات پارک علم و فناوری است.


منبع:

1400/06/10
11:40:12
5.0 / 5
645
تگهای خبر: آموزش , بازار , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین