داغ ترینها: ....
استاندار آذربایجان شرقی:

کارهای حوزه علم و فناوری در جهت تامین نیازهای جامعه باشد

کارهای حوزه علم و فناوری در جهت تامین نیازهای جامعه باشد

به گزارش کمیاب آنلاین استاندار آذربایجان شرقی با اعلان اینکه تبدیل دانش به فناوری یکی از بزرگترین نیازهای جامعه است، اضافه کرد: راهبردهای ما در زمینه های علم و فناوری باید به سمت نیازهای جامعه برود و هر هزینه ای دراین زمینه به منزله سرمایه گذاری برای آینده است.


دکتر محمدرضا پورمحمدی روز پنجشنبه در جلسه هیأت اجرائی منطقه ویژه علم و فناوری آذربایجان شرقی، با تاکید بر این که نباید به دنبال سود سریع در این عرصه باشیم، اظهار داشت: امروز چرخ اقتصاد کشور به برکت فناوری می چرخد و اگر توسعه اقتصاد دانش بنیان و فناوری محور جزو اولویت های کشور نبود مشکلات زیادی در عرصه اقتصادی به وجود می آمد.

وی با اشاره به اینکه استفاده از فناوری در همه عرصه ها راهگشاست، اضافه کرد: همه دستگاهها و متولیان اداره امور جامعه را باید به فضای نوآوری و فناوری سوق دهیم و با استفاده از ظرفیت های این حوزه، موانع را رفع نماییم.

استاندار آذربایجان شرقی ضمن اشاره به برگزاری نهمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی (رینوتکس ۲۰۲۱) از ۱۷ تا ۲۱ آبان امسال، بر همکاری همه دستگاه های اجرائی استان برای برگزاری هرچه بهتر این رویداد علمی تاکید کرد.
پورمحمدی عنوان کرد: خوشبختانه نمایشگاه ربع رشیدی در دوره های اخیر از حالت صرف نمایشگاهی خارج شده و به بستری برای تجاری سازی فناوری و فروش محصولات دانش بنیان تبدیل گشته است.

وی ضمن اشاره به اقداماتی نظیر ایجاد فن بازار و کلینیک صنعت که از دستاوردهای نمایشگاه ربع رشیدی است، اظهار داشت: این نمایشگاه به شناسنامه علمی استان تبدیل گشته و همه دستگاهها باید برای تداوم و تقویت آن کمک کنند.


استاندار آذربایجان شرقی همین طور منطقه ویژه علم و فناوری را ظرفیتی کم نظیر برای توسعه استان خواند و اظهار داشت: هنوز آن طور که باید از ظرفیت این منطقه بهره برداری نشده و شبکه سازی اتفاق نیفتاده است و باید کارهای جدی تری در این عرصه صورت گیرد.

نهمین نمایشگاه رینوتکس ۱۷ تا ۲۱ آبان برگزار می شود
مدیرعامل سازمان عامل استقرار و دبیر منطقه ویژه علم و فناوری آذربایجان شرقی هم در این نشست با اشاره به اینکه نهمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی (رینوتکس ۲۰۲۱) از ۱۷ تا ۲۱ آبان امسال در قالب ۲۱ زون تخصصی برگزار می شود، اظهار داشت: پیش بینی برای برگزاری حضوری و مجازی نمایشگاه انجام شده و بنا به شرایط کرونائی درباب نحوه برگزاری آن تصمیم گیری خواهد شد.

سعید غریب خواجه گزارشی از عملکرد هیأت اجرائی منطقه ویژه علم و فناوری آذربایجان شرقی ارائه کرد و اظهار داشت: اجرائی شدن تفاهم نامه راه اندازی منطقه ویژه فناوری های معدنی، کمک به تجاری سازی طرح های فناورانه، همکاری در راه اندازی کارخانه نوآوری و فرهنگ سازی در زمینه اقتصاد دانش بنیان از مهم ترین اقدامات یک سال قبل است.

وی تاکید کرد: یکی از اهداف مهم ما این است که خود سازمان عامل استقرار منطقه ویژه علم و فناوری یک سازمان دانش بنیان باشد و برای این منظور لازم است که بحث آموزش و فرهنگ سازی جدی گرفته شود.

در این جلسه از پوستر نهمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی (رینوتکس ۲۰۲۱) رونمایی و احکام اعضای شورای سیاستگذاری این نمایشگاه از طرف استاندار آذربایجان شرقی اعطا شد.


منبع:

1400/06/13
22:07:52
0.0 / 5
886
تگهای خبر: آموزش , اجرا , بازار , پوستر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین