داغ ترینها: ....

عقب نشینی اپل از اسکن تصاویر گوشیهای آیفون

عقب نشینی اپل از اسکن تصاویر گوشیهای آیفون

کمیاب آنلاین: شرکت اپل در پی انتقادات شدید مدافعان حریم خصوصی، راه اندازی سیستم اسکن تصاویر آیفون کاربران برای رصد موارد سوءاستفاده از کودکان را به تاخیر انداخت.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، این غول فناوری آمریکایی در اطلاعیه ای اعلام نمود ماه گذشته برنامه ها برای قابلیتی را اعلام کردیم که هدف آن کمک به حفاظت از کودکان در مقابل کودک آزارهایی بود که از ابزارهای ارتباطی برای یافتن و بهره برداری از آنها استفاده می نمایند. برمبنای بازخوردهای مشتریان، گروههای مدنی، پژوهشگران و سایرین تصمیم گرفتیم زمان بیشتری را در ماههای آتی برای جمع آوری نظرات و بهبود بیشتر این سیستم پیش از راه اندازی آن صرف نماییم.

اپل سه ابزار جدید را برای مساعدت با ریشه کنی و متوقف کردن انتشار مطالب مربوط به سوءاستفاده از کودکان برنامه ریزی کرده بود. این ابزارها شامل استفاده از دستیار دیجیتالی سیری برای گزارش موارد سوءاستفاده از کودکان و دسترسی به منابع مربوط به مبارزه با آن، قابلیتی در پیامها که دستگاههای متعلق به کودکان را برای دریافت یا ارسال تصاویر اسکن می کند و قابلیت جدید آنالیز تصاویر گوشی های آیفون قبل از ارسال شدن آنها به آی کلود بود. اگر کاربری تصاویر مربوط به سوءاستفاده از کودکان را در گالری گوشی خود داشته باشد، اپل اطلاع پیدا کرده و یک بازنگری انسانی برای اطمینان یافتن از محتوا انجام می دهد و سپس موضوع را به مقامات گزارش می کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، مدافعان حریم خصوصی مانند بنیاد مرز الکترونیکی هشدار دادند که این فناوری می تواند بجز ردیابی هرزه نگاری کودکان، برای ردیابی موارد دیگر مورد استفاده قرار گرفته و زمینه را برای سوءاستفاده های گسترده فراهم آورد. این گروه حتی با برنامه اپل برای آوردن یک ناظر و اصلاح سیستم راضی نشده و اعلام نمودند این رویکرد کمک کننده نبوده بلکه رمزنگاری ضروری برای پشتیبانی از حریم خصوصی کاربران را تضعیف می کند.


منبع:

1400/06/14
10:03:58
5.0 / 5
742
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین