داغ ترینها: ....

راهکارهای پیش گیری از کلاهبرداری هنگام خرید آنلاین کالا

راهکارهای پیش گیری از کلاهبرداری هنگام خرید آنلاین کالا

کمیاب آنلاین: یکی از شگردهای مجرمان سایبری برای کلاهبرداری، انتشار آگهی های جعلی تحت عنوان فروش کالای ارزان است و بنا بر این کاربران نباید بسادگی فریب وعده های پوچ و تبلیغات اغواکننده را بخورند و لازم است درباب صحت هویت فرد آگهی دهنده بررسی های لازم را انجام دهند.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، شیوع ویروس کرونا تاثیر بسیاری در حوزه رشد کسب وکارهای اینترنتی داشته و استقبال مردم به انجام امور و خریدهای اینترنتی نسبت به دوران پیش از شیوع این ویروس بسیار متفاوت می باشد، اما پیش بینی می شود بعد از اختتام همه گیری کرونا و بازگشت مردم به زندگی عادی نیز رونق کسب وکارهای اینترنتی حفظ شود، برای اینکه خرید و انجام امور در بستر فضای مجازی و اینترنت درحال تبدیل به یک فرهنگ در جامعه امروزی است.
باتوجه به شرایط فعلی جامعه، بیشتر کسب وکارها به سمت فضای مجازی و سایت های خرید و فروش آنلاین سوق یافته که در این بین کلاهبرداران سایبری با ترفندهای مختلف از کاربران مبادرت به کلاهبرداری می کنند. بعضی اوقات مشاهده می شود که کاربران فضای مجازی و شهروندان برای تهیه لوازم مورد نیاز خود با مراجعه به سایت های خرید و فروش، با سهل انگاری و زود اعتماد کردن، در دام مجرمان سایبری گرفتار می شوند.
کلاهبرداران با ثبت آگهی های سوری با قیمت پایین و وسوسه انگیز در سایت های خرید و فروش و با جلب اعتماد قربانیان خود آنان را فریب داده و درخواست واریز وجه بعنوان بیعانه برای رزرو اجناس را می کنند. شهروندان با اطمینان کردن به اینگونه افراد در سایت های خرید و فروش و بعد از واریز کردن وجه به حساب فرد آگهی دهنده، متوجه می شود علاوه براینکه هیچ کالایی برایشان ارسال نمی گردد، بلکه فروشنده دیگر به تماس تلفنی یا پیام هایش پاسخ نمی دهد و یا کالای بی کیفیت را برای خریداران ارسال می کنند.
در صورتیکه یکی از شگردهای مجرمان سایبری برای کلاهبرداری از شهروندان انتشار آگهی های جعلی تحت عنوان فروش کالا و اجناس ارزان در سایت های آگهی پذیر است، پلیس فتا هشدار می دهد بسادگی فریب وعده های پوچ و تبلیغات اغواکننده کلاهبرداران را نخورید، قبل از رویت و دریافت کالا مبلغی تحت عنوان بیعانه پرداخت نکنید، حتما درباب صحت هویت فرد آگهی دهنده بررسی های لازم را صورت دهید و پس از دریافت کالا و اطمینان از صحت و اصالت کالا مبادرت به پرداخت وجه کنید.
منبع:

1400/06/20
21:38:58
0.0 / 5
813
تگهای خبر: آنلاین , اینترنت , تلفن , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(2)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان كمیاب آنلاین