داغ ترینها: ....

شروع شمارش معکوس نخستین ماموریت خصوصی اسپیس ایکس در مدار زمین

شروع شمارش معکوس نخستین ماموریت خصوصی اسپیس ایکس در مدار زمین

کمیاب آنلاین: شرکت خصوصی «اسپیس ایکس» آخرین مرحله آزمایش موشک فالکون 9 خودرا برای انجام نخستین ماموریت خصوصی مداری با موفقیت انجام داد و شمارش معکوس برای انجام این ماموریت تاریخی را شروع کرد.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایرنا از پایگاه اینترنتی اسپیس، این آزمایش که در پد ۳۹A در مرکز فضایی کندی ناسا انجام شد، یکی از آخرین مراحل مهم آزمایشی قبل از انجام نخستین ماموریت تاریخی اسپیس ایکس در روز چهارشنبه ۱۵ سپتامبر (۲۴ شهریور ) است.
شرکت فضایی «اسپیس ایکس» می خواهد این هفته گام تاریخی جسورانه دیگری بردارد و چهار مسافر خصوصی را که فضانورد حرفه ای محسوب نمی شوند با کپسول «کرو دراگون» و سوار بر موشک «فالکون ۹» اسپیس ایکس به مدار زمین ببرد. این اولین ماموریت فضایی خصوصی تمام شهروندی تاریخ خواهد بود.
با ادامه آماده سازی، پرسنل پرتاب کننده نیز شرایط آب و هوایی را تحت نظر دارند که هم اکنون شانس پشتیبانی پرواز را ۸۰ درصد ارائه می دهد.
این آزمایش که آزمایشی معمول قبل از پرتاب شمرده می شود، شمارش معکوس را برای پرواز مورد انتظار که نخستین ماموریت فضایی مداری به نام Inspiration۴ شروع کرد.
Inspiration۴ نام مأموریتی است که مقرر است یک گام تاریخی برای بشریت در حوزه سفرهای فضایی رقم بزند.
برای اولین بار در تاریخ این ماموریت بطور کامل توسط بخش خصوصی پیش خواهد رفت و شرکت های دولتی یا نهادهای نظامی در آن مشارکت ندارند.
به این ترتیب چهار خدمه آن هم فضانوردانی غیرحرفه ای و شاغل در شغل های دیگر از پزشکی گرفته تا سیستم های پرداخت مالی هستند.
در این پرواز فضاپیمای «کرو دراگون» شرکت خصوصی اسپیس ایکس این چهار سرنشین را به ایستگاه بین المللی فضایی نمی برد، بلکه در عوض برای مدت سه روز به دور زمین پرواز می کند و بعد در آب های ساحل فلوریدا فرود می آید.
این آزمایش همانطور که انتظار می رفت در ساعات پیش از ظهر روز دوشنبه به وقت محلی، درست دو روز پیش از تاریخ شروع برنامه ریزی ماموریت Inspiration۴ انجام شد.
با روشن شدن موتور موشک Merlin ۱D، دود و آتش مختصری بلند شد. احتراق کوتاه که بعنوان آزمایش آتش ثابت شناخته می شود، بخشی استاندارد از مراحل پیش از پرتاب است و یکی از آخرین مراحل مهم پیش از بلند شدن شمرده می شود.
در جریان این آزمایش، موشک فالکون ۹ روی پد نگه داشته شد این در حالیست که ۹ موتور مرحله اول آن مختصری روشن شدند. این آزمایش به خدمه اطمینان می دهد که همه سیستم ها به درستی کار می کنند و موشک آماده پرواز است.
کمی پس از این آزمایش، اسپیس ایکس اعلام نمود که آزمایش آتش ثابت با موفقیت انجام شد و این شرکت می خواهد ۱۵ سپتامبر ساعت ۲۰: ۰۲ پس از ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی، پنجره پنج ساعته را برای این پرتاب باز کند.منبع:

1400/06/24
14:32:14
0.0 / 5
1118
تگهای خبر: آموزش , اینترنت , سفر , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین