داغ ترینها: ....

وبینار تیم سازی ویژه استارتاپ های فرهنگی در قم انجام شد

وبینار تیم سازی ویژه استارتاپ های فرهنگی در قم انجام شد

کمیاب آنلاین: وبینار تیم سازی و جذب همکار ویژه استارتاپ های فرهنگی به همت مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق دفتر تبلیغات اسلامی در قم اجرا شد.


به گزارش دفتر تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام امین حقیقت نژاد فرمانده قرارگاه فرهنگی میثم تمار در این وبینار موفقیت کار تیمی و تشکیلاتی را در گرو عمل به آیه ۳۲ سوره زخرف دانست و اضافه کرد: ریشه کار تیمی و تشکیلاتی در چیست و چه زمان موفق می شوند؟ اگر به این آیه دقت نماییم، عمل می شود.
وی تصریح کرد: هر انسانی که می خواهد یک تشکیلاتی را راه بیندازد و یک تیم قوی داشته باشد، باید به این پرسش پاسخ دهد که تشکیلات من چه نیازی از مخاطبم را باید پاسخ دهد؟ برای جذب در تشکیلات یک سری موانع داریم که باید برطرف شود و این موانع برمبنای نیازها تحمیل شده است؛ پس عامل حرکت انسان ها، نیاز است.
حقیقت نژاد، آرمان را نخستین مانع در راه اندازی یک تشکیلات دانست و گفت: ترسیم مطلوبیت، دور از دسترس فرامادی است که ارزش هزینه کردن دارد. ترسیم مطلوبیت یعنی آن اتفاق برای فرد مطلوب و خوشایند باشد.
وی به تبیین تفاوت آرمان و ماموریت پرداخت و اشاره کرد: آرمان با ماموریت فرق دارد و به ماموریت جهت می دهد.
حقیقت نژاد با اشاره به اینکه انسان ها برمبنای آرمان ها وارد تشکیلات می شوند، اضافه کرد: جذب زیرساختی، جذبی است که برمبنای آرمان باشد؛ پس باید آرمان خیلی جذاب باشد. پس برای تشکیل یک تشکیلات، آرمانش را درست نماییم.
وی تصریح کرد: آرمان چند خاصیت را داراست: ترسیم داشته باشد، مطلوب باشد، در دسترس باشد و فرامادی باشد.
فرمانده قرارگاه فرهنگی میثم تمار، معنویت را از با اهمیت ترین راه ها در کار تشکیلاتی عنوان نمود و اشاره کرد: در مقابل کسانی که آرمان را قبول دارند ولی می گویند دست نیافتنی است، باید مراقب باشید که شما را نا امید نکنند و برای این مدل انسان ها هدف کوتاه و کوچک را ترسیم نماییم.
وبینار آموزشی «شبکه سازی حرفه ای ویژه مدیران استارتاپ های فرهنگی»

همچنین وبینار آموزشی «شبکه سازی حرفه ای ویژه مدیران استارتاپ های فرهنگی» نیز به همت مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق انجام شد.
عضو شورای اسلامی شهر قم در وبینار آموزشی شبکه سازی حرفه ای ویژه مدیران استارتاپ های فرهنگی اظهار داشت: در تحقیقی که در سازمان ملل در سالهای ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ انجام گرفت، از ۵۰۰ مدیرعامل پرسیدند که پنج مهارت برتر نرم که یک مدیر نیاز دارد، چیست؟ که پاسخ ها عبارت از مهارت خلاقیت، مهارت نفوذ و اغنای مخاطب، مهارت ارتباطی و شبکه سازی، مدیریت تعارض و مدیریت زمان بودند.
مصطفی مولایی، هدفگذاری را نخستین رکن در شبکه سازی دانست و تصریح کرد: شبکه سازی هنر به کارگیری است؛ هدف از شبکه سازی تأثیرگذاری اجتماعی می باشد.
وی اضافه کرد: شبکه سازی ۱۵رکن دارد که عبارتند از: تحقیقات، ساختاربندی و سازماندهی، عضوگیری، توانمندسازی، تامین منابع، محتواسازی، ارائه خدمات، ابزار ارتباطی، برقراری ارتباط، مشارکت گیری، مباحث رفتاری، شباهت ها، تبلیغات، سنجش و ارزیابی، تثبیت و توسعه اقدامات.
ملایی با اشاره به الزامات کارهای شبکه ای اشاره کرد: مدیریت متمرکز، وحدت و انسجام، نظم، روحیه کار جهادی و گذشت، توکل به خدا، داشتن هدف، برنامه ریزی، ضابطه و قانون داشتن، بهره گیری از جوانان، مردمی بودن، انعطاف پذیری، بروزرسانی، الزامات کارهای شبکه ای بشمار می رود.
وی در آخر گفت: آفات کارهای شبکه ای مشتمل بر تحجر و خشک بودن، فرسودگی، انشقاق و تفرقه یا اختلاف سلیقه یا اصطکاک، موازی کاری، گم کردن هدف، راحت طلبی و ندیدن واقعیت ها است.
علاقه مندان می توانند با دانلود اپلیکیشن مدرسه فناوری فانوس بوسیله لینک https: //noavari.dte.ir/fanoos/ و نصب این اپلیکیشن، به “متن کامل وبینار مذکور” دسترسی پیدا کنند.
لازم به ذکر است، وبینارهای مدرسه فناوری فانوس برای ارتقاء یادگیری و توسعه توان تیم های نوپا در اکوسیستم فناوری های فرهنگی بصورت هفتگی در یک موضوع خاص و مورد نیاز اکوسیستم برگزار می شود./


منبع:

1400/06/24
20:46:28
5.0 / 5
646
تگهای خبر: آموزش , ابزار , اپل , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(3)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین