داغ ترینها: ....

تولید ساعت فرمان روشنایی گامی به سمت کاهش مصرف برق

تولید ساعت فرمان روشنایی گامی به سمت کاهش مصرف برق

کمیاب آنلاین: ساعت فرمان روشنایی مشابه نمونه خارجی در یک شرکت دانش بنیان ایرانی تولید شد که این محصول، یک سوم نمونه خارجی قیمت دارد و نقش به سزایی می تواند در کاهش مصرف برق ایفا کند.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از خبرگزاری ایرنا از معاونت علمی و فناری ریاست جمهوری، این دستگاه می تواند روشنایی معابر را با استفاده از فناوری نوین، در زمانی دقیق کنترل و در کاهش مصرف برق نقشی مهم ایفا کند.
عباس یزدان مدیرعامل این شرکت دانش بنیان که این محصول را ساخته است، توضیح داد: محصولات مختلفی این روزها در این مجموعه دانش بنیان تولید شده که یکی از آنها ساعت فرمان روشنایی معابر است.
وی اضافه کرد: آن چه که در گذشته در داخل کشور تولید شده، یک نمونه ابتدایی فرمان روشنایی است و یک سیستم سنتی بدون تنظیمات و نمایشگر است، اما آن چه که امروز ساخته ایم، یک محصول کاملا مشابه نمونه خارجی است که یک سوم آن قیمت دارد. محصول تولید شده در مجموعه ما قابلیت تنظیم لحظه ای دارد و مجهز به نمایشگر است.
تولید این محصول در مرحله ابتدایی منجر به اشتغال مستقیم برای سه نفر شد و بصورت غیرمستقیم نیز می تواند به ایجاد ده ها شغل بینجامد. این دستگاه به دلیل اینکه قیمت تمام شده آن نسبت به نمونه های خارجی ارزانتر است، قابلیت صادرات نیز دارد.
در گذشته از دستگاه های فوتوسل در روشنایی معابر استفاده می شد که برمبنای روشنایی محیط عمل می کرد، اما دستگاهی که امروز این شرکت دانش بنیان ساخته است، طول و عرض جغرافیایی را دریافت می کند و زمان طلوع و غروب خورشید را محاسبه و بر طبق این محاسبات، روشنایی معابر را بصورت خودکار تنظیم می کند.
مصرف بهینه برق و صرفه جویی در هزینه ها همچون مزیت های دستگاه تولید شده در این شرکت دانش بنیان است.
تمامی ادارات و شرکتها می توانند از این دستگاه استفاده کنند تا مصرف برق خودرا کاهش دهند، اما شرکت توزیع نیروی برق مشتری اصلی این محصول است.
یزدان درباره مشکلات تولید در شرکت های دانش بنیان اظهار داشت: این شرکتها امروز نیاز به حمایت دارند و مقوله سرمایه در گردش یکی از معضلات جدی آنها است. زمانی که این دستگاه در مجموعه ما تولید می شود، شاید ۶ ماه زمان نیاز باشد تا مطالبات مان پرداخت گردد و در طول این مدت شرکت نیاز به سرمایه ای دارد تا بتواند چرخه تولید خودرا حفظ کند، اما دراین زمینه خلل وجود دارد و منابع مالی به اندازه کافی نیست.
وی اضافه کرد: نیاز داریم درباب بیمه و دارایی، ارگان های در رابطه با شرکت های دانش بنیان همکاری داشته باشند و تسهیلاتی برای ما در نظر گیرند. امروز مشکل اساسی نبود سرمایه برای تولید انبوه فرمان روشنایی است و همین مورد سبب می شود تا کار برای شرکت دانش بنیانی نظیر ما سخت شود.منبع:

1400/06/25
23:25:31
0.0 / 5
672
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین