داغ ترینها: ....
معاون آزمایشگاه پیش بالینی دانشگاه علوم پزشكی تهران:

ایران جزو ۵ کشور صاحب آزمایشگاه مجهز تصویربرداری پیش بالینی است

ایران جزو ۵ کشور صاحب آزمایشگاه مجهز تصویربرداری پیش بالینی است

به گزارش کمیاب آنلاین معاون علمی و فناوری آزمایشگاه پیش بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار داشت: ایران جزو پنج کشور دنیا است که دارای آزمایشگاه مجهز تصویربرداری پیش بالینی است.


دکتر احسان شریف پاقلعه روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا اضافه کرد: هم اکنون ۹ آزمایشگاه مجهز تصویربرداری پیش بالینی در دنیا فعال است که نهمین آزمایشگاه از این مجموعه در کشور ما راه اندازی شده و مشغول ارائه خدمت به محققان است.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: از مجموع ۹ آزمایشگاه، چهار آزمایشگاه در آمریکا، ۲ آزمایشگاه در انگلیس و بقیه هم در کشورهای آلمان، ایتالیا و ایران دایر است و به عبارتی نهمین مجموعه در دنیا در کشور ما وجود دارد.
شریف ضمن اشاره به این که این مجموعه از امکانات و تکنولوژی بسیار پیشرفته بهره مند است، اظهار داشت: همه تجهیزات و تکنولوژی های این آزمایشگاه ساخت پژوهشگران ایرانی است و این کار مورد حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم است.
وی ضمن اشاره به این که تصویربرداری پیش بالینی همچون موضوع هایی است که در کشور مغفول مانده بود، اظهار داشت: با تلاش پژوهشگران ایرانی این مجموعه راه اندازی و مشغول ارائه خدمت به محققان شده است.
معاون علمی و فناوری آزمایشگاه پیش بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار داشت: این آزمایشگاه در حوزه های مختلف از شامل داروها، سرطان، بیماری های عفونی، حتی نانو و سلول های بنیادی فعالیت دارد.
وی ضمن اشاره به این که در چهار سالی که از طریق اندازی این مجموعه می گذارد، بیشتر از ۵۰۰ پروژه ثبت شده است، بیان داشت: در این زمان بیشتر از ۴ هزار اسکن در این مجموعه انجام گرفته است.
شریف افزود: تابحال حدود ۴۰ هزار نفر را آموزش دادیم تا از همه ظرفیت و توانمندی این مجموعه به نحوه مطلوب استفاده گردد.


1400/07/07
10:07:17
0.0 / 5
590
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین