داغ ترینها: ....

تفاهم نامه پشتیبانی از بومی سازی اقلام راهبردی و تحریمی پتروشیمی به امضا رسید

تفاهم نامه پشتیبانی از بومی سازی اقلام راهبردی و تحریمی پتروشیمی به امضا رسید

کمیاب آنلاین: تفاهم نامه پشتیبانی از بومی سازی اقلام راهبردی و تحریمی صنعت پتروشیمی با هدف خودکفایی این صنعت توسط پارک فناوری پردیس و شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران به امضا رسید.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از خبرگزاری ایرنا، مهدی صفاری نیا رئیس پارک فناوری پردیس در آئین امضاء این تفاهمنامه که باحضور بهزاد محمدی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران همراه بود، اظهار داشت: این اتفاق مهم سرآغاز جدیدی برای حوزه دانش بنیان و پتروشیمی کشور خواهد بود.
وی با اشاره به راه اندازی بیش از ۶ هزار شرکت دانش بنیان در کشور اظهار داشت: صنعت پتروشیمی دارای بازار بزرگی در کشور است که شناسایی این ظرفیت نیازمند یک ساز و کار مناسب می باشد که راه اندازی فن بازار تخصصی صنعت پتروشیمی می تواند دراین زمینه کمک نماید.
صفاری نیا افزود: معرفی و اطلاع رسانی ظرفیت های موجود نیازمند یک زیرساخت مهم در صنعت پتروشیمی است که این فن بازار می تواند محرک آن باشد.
وی با اشاره به اینکه، از امروز ظرفیت شرکت های دانش بنیان در صنعت پتروشیمی دارای یک پایگاه مهم برای ارائه دستاوردهای خود خواهند داشت، اضافه کرد: به عنوان مثال ۵۲ بروکر فعال بخش خصوصی می توانند ظرفیت های مختلف استانها را به فن بازار پتروشیمی کشور متصل کنند.
رییس پارک فناوری پردیس اشاره کرد: در مدت اخیر، بیش از ۱۰۰ شرکت دانش بنیان برای حضور و کمک به این فن بازار اعلام آمادگی کرده اند.
وی اظهارامیدواری کرد با شکل گیری هرچه بیشتر و بهتر این تعامل و انعقاد قراردادهای پژوهشی به پیشرفت صنعت پتروشیمی کشور کمک گردد.
به گفته صفاری نیا، احصا نیاز و تقاضاهای فناورانه شرکتها و مجتمع های پتروشیمی، رصد شرکت های توانمند در رفع نیازهای فناورانه، ارزیابی فنّی و کسب وکار شرکت های شناسایی شده، پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان جهت تامین تضامین قراردادهای بومی سازی فناوری و کمک به تامین مالی در جریان اجرای قرارداد و پروژه ها، همچون با اهمیت ترین کارکردهای این فن بازار تخصصی خواهد بود.ظرفیت شرکت های دانش بنیان موتور محرک پیشرفت صنعت پتروشیمی
مدیر طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی نیز در این مراسم در سخنانی اظهارکرد: استفاده از ظرفیت های شرکت های دانش بنیان برای مساعدت با پیشرفت صنایع پتروشیمی خصوصاً در زمان تحریم بسیار موثر است.
امیر وکیل زاده اضافه کرد: ما از سال قبل در شرکت ملی صنایع پتروشیمی با ایجاد دفتر توسعه کسب وکار به دنبال ایجاد شبکه فن بازار در زمینه صنایع پتروشیمی بوده ایم.
وی افزود: ایجاد بستر مناسب در این عرصه نیازمند توسعه زمینه های همکاری و تعاملات نزدیک ارکان های بازار فناوری کشور، اطلاع رسانی، تبادل اخبار مربوط به دستاوردهای علمی و فناوری، ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضا فناوری است.
مدیر طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود: در همین راستا امروز قرارداد ایجاد شبکه فن بازار تخصصی پتروشیمی با حمایت پارک فناوری پردیس منعقد شد که یکی از وظایف مهم آن خودکفایی در حوزه های مختلف صنایع پتروشیمی است.
وی افزود ظرفیت های پارک فناوری پردیس از قبیل ارتباط با فن بازارهای مختلف کشور، وجود مرکز رشد و ارتباط موثر با معاونت فناوری ریاست جمهوری و ارتباط با صندوق نوآوری و شکوفایی، کمک شایانی به موفقیت این فن بازار خواهد داشت. این امر مهم در نهایت به توسعه دانش بنیان صنعت پتروشیمی منجر خواهد شد.
مدیر طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی اظهار داشت: کمک به انعقاد قراردادهای بومی سازی فناوری در صنعت پتروشیمی بوسیله خود یا شرکت های وابسته، بهره برداری هرچه بیشتر از توان شرکت های دانش بنیان و فناور داخلی، معرفی محصولات بومی سازی شده به کلیه شرکت های پتروشیمی بمنظور استفاده و بهره برداری حداکثری از آنها و پشتیبانی از اجرای پروژه های جریان سازی و شبکه سازی فناوری و نوآوری در صنعت پتروشیمی همچون با اهمیت ترین اهداف ما از راه اندازی این فن بازار تخصصی است.
بر اساس اعلام پارک فناوری پردیس، این مجموعه در ۸ ماه گذشته کارهای مختلفی در زمینه صنعت پتروشیمی داشته است.
از جمله این فعالیت ها می توان به «تعامل با ۳۰ پتروشیمی درحال بهره برداری در کشور در منطقه ماهشهر و عسلویه»، «رصد بیش از ۳۰۰ تقاضای فناورانه»، «برگزاری جلسات با بیش از ۱۰۰ شرکت دانش بنیان برای نیازهای فناورانه پتروشیمی» و «تعریف بیش از ۳۰ پروژه ساخت داخل با پتروشیمی ها» اشاره نمود.


منبع:

1400/07/08
11:08:12
0.0 / 5
571
تگهای خبر: اجرا , بازار , پروژه , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین