داغ ترینها: ....

صادرات رنگ پودری الکترواستاتیک آنتی باکتریال نانویی ایرانی به ترکیه

صادرات رنگ پودری الکترواستاتیک آنتی باکتریال نانویی ایرانی به ترکیه

کمیاب آنلاین: یک شرکت دانش بنیان ایرانی با همکاری کارگزار صندوق نوآوری و شکوفایی، موفق به صادرات 24 تُن رنگ پودری الکترواستاتیک آنتی باکتریال نانویی به کشور ترکیه شده است.


به گزارش ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، مهدی رحمانی مدیرعامل این شرکت دانش بنیان درباب این محصول اظهار داشت: ارزش پارت اول قرارداد صادراتی ما، حدود ۴۰ هزار دلار برآورد می شود. این محصول نانویی جهت استفاده در صنایع لوازم خانگی و ماشین سازی در ترکیه خریداری شده است.
وی بیان نمود: برای صادرات این محصول ابتدا نمونه ساخته شده به طرف ترکیه داده شد که بعد از انجام تست ها و دریافت تاییدیه ها خرید محصول ایرانی صورت گرفت. این نخستین پارت است و مقرر است هر سه ماه یک دفعه این حجم از سفارش داده شود. برنامه بعدی هم راه اندازی خط تولید در کشور ترکیه است.
رحمانی افزود: رنگ پودری الکترواستاتیک آنتی باکتریال حاوی نانوذرات، ترکیبی شامل پلیمرهای پلی استر و اپوکسی فوق اشباع جامد، عوامل پخت، جاری کننده ها و رنگدانه ها در ابعاد میکرومتر و نانوذرات مؤثر کمتر از ۵۰ نانومتر است. این محصول توانایی از بین بردن باکتری ها روی سطوح را تا نزدیک ۱۰۰ درصد دارد. این محصول برای پوشش دهی تمام سطوح بیمارستانی همچون دیوار، تخت، کمد و تجهیزات مختلف قابل استفاده می باشد.
این عناصر در یک پروسه سه مرحله ای در وضعیت دمایی خاص تشکیل یک ترکیب یکنواخت می دهند. این پودر با روش الکترواستاتیک روی سطح فلزی نشانده شده، در کوره با دمای ۱۸۰ تا ۲۰۰ درجه تبدیل به یک لایه فیلم یکنواخت با خواص فیزیکی و شیمیایی جالب توجه خواهد شد.
این محصول با استفاده از نانوذرات مؤثر، توانایی نابود کردن ۹۹.۹۹ درصد باکتری های گرم مثبت و منفی از خانواده های E.Coli و استافیلوکوکوس ها را دارد که به عفونت های بیمارستانی معروف هستند.


منبع:

1400/07/09
12:28:11
5.0 / 5
632
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین