داغ ترینها: ....

آب بندی تجهیزات نفتی با واشرهای ساخت ایران

آب بندی تجهیزات نفتی با واشرهای ساخت ایران

به گزارش کمیاب آنلاین یک شرکت دانش بنیان کشورمان موفق به ساخت واشرهای صنعتی برای عملکرد در دمای بالا مورد استفاده در صنایع نفت و گاز و نیروگاهی شد. یک شرکت اروپایی از این محصول ایرانی استفاده می نماید.


به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان می گوید: این تجهیزات، آب بندی قابل اطمینانی را در دما و فشار بالا عرضه می دهند و در صنایع نفت و گاز، پتروشیمی، پالایشگاه ها، نیروگاه ها و خطوط لوله کاربردهای گسترده ای دارند.
واشرهای صنعتی برای کلیه فلنج های استاندارد و خیلی از طرح های ویژه و سفارشی اتصالات کاملا متناسب است. این واشرها از یک نوار فلزی شکل و یک فیلر نرم مانند و از گرافیت، تفلون و سایر مواد تشکیل شده است.
این واشرها نسبت به هرنوع واشری که ساخته شده از فلز و یک پرکننده بوده ازانعطاف پذیری بیشتری برخوردار است؛ این محصول از لحاظ مکانیکی هم بسیار قوی است. هر واشر از نظر ساختاری دارای تراکم یکنواختی است. میزان این تراکم قابل تغییر بوده و با شرایط مختلف پیچ و مهره، کارایی قابل توجهی دارند.
واشرهای دبل جکت یکی از مهم ترین واشرهای نیمه فلزی است که تاییدیه دانش بنیان را دریافت کرده است. واشر دبل جکت به علت استقامت مواد فلزی و قابلیت فشردگی پرکننده، مناسب برای آب بندی در سطوح دارای اشکال پیچیده با فشارهای بالا است. مهم ترین کاربرد این نوع واشرها را میتوان در مبدل های حرارتی و کلاهک شیرها دانست.
این واشرها شامل پوسته فلزی و ماده پر کننده غیر فلزی هستند. در حالیکه ماده پرکننده سبب به وجود آمدن انعطاف می شود و پوشش فلزی سبب مقاومت گسکت در مقابل فشار، دما و خوردگی است. ضخامت معمول این نوع واشرها ۲ تا ۳ میلی متر است.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان می گوید: این شرکت دانش بنیان تابحال ۷۰ فرصت شغلی بوجود آورده و در تلاش است تا با رویکرد علمی که در پیش گرفته است، تعداد بیشتری از نخبگان را جذب و به کار گیرد.
کوروش آهنج می افزاید: طبق آخرین برآوردها، به واسطه تولید واشرهای صنعتی، سال قبل مانع خروج ۵ میلیون دلار ارز از کشور شده و علاوه بر آن محصولات خویش را هم به کشور عراق صادر می نماییم و موجبات ارزآوری برای کشور هم تسهیل می شود.

یک شرکت اروپایی از فناوری ایران استفاده می کند
واشرهای صنعتی ساخته شده در این شرکت دانش بنیان به مراتب قیمت پایین تری نسبت به نمونه خارجی دارد و در نحوه تولید هم یک شرکت اروپایی با حضور در ایران، از این شرکت فناور مشورت گرفته است.
آهنچ عنوان می کند: این شرکت اروپایی ۷۰ سال است که در تولید صنایع نفتی فعالیت دارد اما فناوری و شیوه تولید این شرکت دانش بنیان ایرانی برای آنها نوین بود.
وی ضمن اشاره به مزایای واشر صنعتی ساخته شده در داخل کشور نسبت به نمونه خارجی می افزاید: از مزیت های دیگر این شرکت و محصولات دانش بنیان ایران ساخت تحویل سریع محصول است و دیگر نیاز نیست یک مجموعه چندین هفته منتظر ورود محصول از خارج از کشور باشد.
به گفته این فعال فناور، سالهای طولانی کشور مشکل تولید واشر صنعتی داشت و حتی در گذشته شاهد بودیم که یک مجموعه پتروشیمی به واسطه نداشتن همین واشرها، چندین روز تعطیل می شد اما امروز این چالش با تولید داخلی برطرف شده است.

1400/07/23
09:42:17
2.5 / 5
894
تگهای خبر: تولید , دانش بنیان , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین