داغ ترینها: ....

فضانوردان اسپیس ایکس ۶ ماه در ایستگاه فضایی اقامت می کنند

فضانوردان اسپیس ایکس ۶ ماه در ایستگاه فضایی اقامت می کنند

به گزارش کمیاب آنلاین فضانوردان مأموریت کرو- ۳ اسپیس ایکس در کپسول کرو دراگون درحال گذراندن فرآیند آموزش و آماده شدن برای مأموریت جدید خود هستند.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از خبرگزاری ایرنا، فرمانده "راجا چاری" و خلبان "توماس مارشبورن" به همراه متخصصان مأموریت "کایلا بارون" و "ماتیاس مورر" در این مأموریت حضور خواهند داشت و طی آن به مدت شش ماه در ایستگاه فضایی بین المللی زندگی و کار خواهند کرد.
زمان پرتاب مأموریت کرو-۳ اسپیس ایکس، ۳۰ اکتبر ساعت ۲: ۴۳ صبح به وقت منطقه زمانی شرقی (۱۰: ۱۳ به وقت تهران) خواهد بود.
این نخستین پرواز فضایی بارون، چاری و ماورر و سومین پرواز مارشبورن خواهد بود. مارشبورن قبلا بعنوان عضوی از مأموریت شاتل فضایی STS-۱۲۷ در سال ۲۰۰۹ و اکسپدیشن ۳۴/۳۵ در داخل ایستگاه فضایی فعالیت داشت که این مأموریت در سال ۲۰۱۳ به پایان رسید.
چاری پیش از فضانورد شدن بعنوان سرهنگ نیروی هوایی آمریکا خدمت می کرد و بیشتر از ۲ هزار و ۵۰۰ ساعت کار با هواگرد سبک را در کارنامه کاری خود ثبت کرده است. چاری همینطور برای عضویت در تیم آرتمیس انتخاب شده بود و می توانست در سال ۲۰۲۴ به ماه برود.
به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از خبرگزاری ایرنا، پیش از این هم فضاپیمای باری دراگون ۲۹ آگوست (۷ شهریورماه) از پایگاه کندی پرتاب شد و ۳۰ آگوست (۸ شهریورماه) در ایستگاه فضایی بین المللی پهلو گرفت. این فضاپیما بیست و سومین مأموریت باری تجاری اسپیس ایکس برای تأمین تجهیزات و لوازم مورد نیاز ایستگاه بود.


منبع:

1400/07/24
13:30:26
0.0 / 5
766
تگهای خبر: آموزش , تخصص , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین