داغ ترینها: ....

هشدار آمریکا به صنعت رمزارز درباره حملات باج افزاری

هشدار آمریکا به صنعت رمزارز درباره حملات باج افزاری

کمیاب آنلاین: وزارت خزانه داری آمریکا به صنعت رمزارز درباره افزایش حملات باج افزاری هشدار داد.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، مقامات آمریکایی اعلام نمودند مجموعا ۵۹۰ میلیون دلار پرداختهای باج افزاری مظنون در شش ماه نخست سال ۲۰۲۱ انجام گرفت که بیشتر از ۴۱۶ میلیون دلار گزارش شده برای کل سال ۲۰۲۰ بود.

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام نمود میانگین ماهانه میزان مبادلات باج افزاری در سال ۲۰۲۱ حدود ۱۰۲.۳ میلیون دلار بوده و گروه های REvil/سودینوکیبی، کانتی، دارک ساید، آوادون و فوبوس شایعترین گروه های باج افزاری گزارش شده بوده اند.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در پی سلسله حملات باج افزاری که امسال به وقوع پیوست و امنیت تامین انرژی و غذای آمریکا را به خطر انداخت، واکنش امنیت سایبری دولت را اولویت اصلی بیشتر مقامات عالی رتبه دولت خود قرار داده است.

وزارت خزانه داری آمریکا بمنظور متوقف کردن استفاده از رمزارزها برای پرداخت باج به گروه های هکری، به اعضای جامعه رمزارز اعلام نمود آنها مسئول این هستند که مطمئن شوند مستقیما یا غیرمستقیم به تسهیلات چنین مبادلاتی که تحت تحریمهای آمریکا ممنوع هستند، کمک نمی کنند.

در دستورالعمل جدید این وزارتخانه آمده است که صنعت ارز مجازی در جلوگیری از استفاده از ارزهای مجازی توسط کسانی که در فهرست سیاه تحریمها قرار دارند، به میزان فزاینده نقش مهمی ایفا می کند.

والی آدیمو، معاون وزیر خزانه داری در اطلاعیه ای اظهار داشت: این وزارتخانه با دشوار کردن سود بردن خلافکاران از جرایمشان، به متوقف کردن حملات باج افزاری کمک می نماید اما ما به شرکایی در بخش خصوصی نیاز داریم تا به جلوگیری از این فعالیت غیرقانونی کمک کنند.

دستورالعمل جدید همین طور به صرافیهای رمزارز سفارش کرده است از ابزارهای مکان یابی برای مسدود کردن دسترسی از کشورهای تحت تحریم آمریکا استفاده کنند.

هکرها از باج افزار برای از کار انداختن سیستمهایی استفاده می نمایند که همه چیز از صورتحساب بیمارستان تا تولید را کنترل می کنند و تا آن زمان که پول باج را که بطور معمول در قالب رمزارز است، دریافت نمی کنند، سیستمها را آزاد نمی کنند. مجرمان سایبری امسال شرکتهای آمریکایی مختلفی را هدف حمله قرار دادند. یکی از این حملات به شرکت کلونیال پایپ لاین که اپراتور بزرگترین خط لوله سوخت رسانی آمریکا بود، انجام گرفت و موجب کمبود سوخت در کرانه شرقی این کشور شد. هکرها همین طور یک شرکت کشاورزی مستقر در آیوا را هدف قرار دادند که موجب برانگیخته شدن نگرانیها نسبت به مختل شدن برداشت غله در منطقه میدوست شد.

بر اساس گزارش رویترز، دولت بایدن ماه گذشته صرافی رمزارز Suex OTC را به سبب نقشی که در فراهم کردن پرداختهای غیرقانونی از حملات باج افزاری داشت، هدف تحریم قرار داد.

منبع:

1400/07/25
23:26:24
2.5 / 5
770
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین