داغ ترینها: ....

احیای زیست بوم نوشت افزار ایرانی با مشارکت بنیاد برکت

احیای زیست بوم نوشت افزار ایرانی با مشارکت بنیاد برکت

به گزارش کمیاب آنلاین معاون تأمین نهاده ها و مشارکت های اقتصادی بنیاد برکت اظهار داشت: همکاری این بنیاد و مجمع ایران نوشت سبب رونق تولید نوشت افزار داخلی و احیای این زیست بوم شده است.


به گزارش بنیاد برکت، هادی جوهری عنوان کرد: شرکت شتاب دهنده کارآفرینی اجتماعی بعنوان یکی از واحدهای مشارکتی بنیاد برکت سبب تسهیل و افزایش تولید نوشت افزار و لوازم التحریر ایرانی شده است.
وی اضافه کرد: این واحد مشارکتی بنیاد برکت با سرمایه گذاری، تأمین مالی، دریافت تسهیلات، بازاریابی، ایجاد شبکه فروش و تسهیل گری سبب شتاب دهی تولید و رونق زیست بوم نوشت افزار ایرانی شده است.
معاون بنیاد برکت با تکیه بر احیای واحدهای تولیدی نوشت افزار ایرانی اظهار داشت: سال قبل ۱۵۰ کارگاه تولید نوشت افزار ایرانی به همت این بنیاد تشکیل و احیا شد. این کارگاه ها با دریافت تسهیلات، تغییرات ساختاری در خود بوجود آورده و به چرخه تولید بازگشته اند.
جوهری خاطرنشان کرد: این کارگاه ها سال جاری علاوه بر افزایش تولید، بر ساخت محصولاتی که پیشتر از خارج کشور وارد می شد مانند روان نویس تمرکز کرده اند.
وی تصریح کرد: شرکت شتاب دهنده کارآفرینی اجتماعی به شکل مستقیم در فرایند تولید نوشت افزار ایرانی مشارکت نمی کند و نوعی تسهیل گری را انجام می دهد.
معاون تأمین نهاده ها و مشارکت های اقتصادی بنیاد برکت افزود: این بنیاد از آغاز سال قبل مبادرت به مشارکت با شرکت شتاب دهنده کارآفرینی اجتماعی کرده است. این شرکت همینطور با بنیاد احسان و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) هم همکاری هایی دارد.
جوهری افزود: این بنیاد کارآفرینی اجتماعی را از راه برگزاری رویدادهای مختلف دنبال می کند.
وی تصریح کرد: برگزاری رویدادهایی مانند «مشق احسان» فرایند تسهیل گری و شتاب دهی را در زیست بوم نوشت افزار ایرانی تسریع می کند و سبب افزایش تولید در این عرصه می شود.
معاون تأمین نهاده ها و مشارکت های اقتصادی بنیاد برکت از ادامه روند حمایت و احیای کارگاه های تولید نوشت افزار ایرانی امسال اطلاع داد و اظهار داشت: همینطور حفظ و افزایش تولید کارگاه های احیا شده پارسال در دستور کار است.
جوهری تصریح کرد: برخی از کارگاه های نوشت افزار ایرانی که توسط بنیاد برکت احیا شده اند مبادرت به صادرات محصولات خود به کشورهای منطقه کرده اند.


منبع:

1400/07/28
10:07:53
2.5 / 5
925
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین