داغ ترینها: ....
یك مسئول معاونت علمی ریاست جمهوری

ارتقای نظام ملی نوآوری لزوم دارد

ارتقای نظام ملی نوآوری لزوم دارد

به گزارش کمیاب آنلاین ایرنا- معاون نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تصریح کرد: امروز بیشتر از هرزمان لزوم دارد از راه افزایش توانمندی های فناوری و نوآوری در کشور بیشتر از پیش شاهد ارتقای نظام ملی نوآوری باشیم.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از خبرگزاری ایرنا پیمان صالحی شامگاه دوشنبه در نشست توسعه پایدار زیست بوم نوآوری در محل دانشگاه صنعتی سیرجان استان کرمان اضافه کرد: پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان و خلاق اولویت کاری است.
وی با اشاره به اینکه شهرستان سیرجان با عنایت به مراکز صنعتی و تولیدی بزرگ می تواند در این بخش نقش مهمی ایفا کند اظهارداشت: یکی از مهم ترین تلاشهای معاونت علمی و فناوری در این سال ها توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری در کشور بوده است.
صالحی اضافه کرد: این زیست بوم با همراهی دانشگاه ها، پارک های فناوری، کارخانه ها و خانه های خلاق و نوآور و مهم تر از همه نیروی انسانی متخصص و فعال به موفقیت های خوبی دست یافته است.


علیرضا دلیری مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری هم در این جلسه اظهار داشت: ایران به پشتوانه و ظرفیت عظیم دانشی و نیروی انسانی تخصصی در کشور توانسته به جایگاه خوبی برسد و تلاش ها برای توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری ادامه دارد.
وی اضافه کرد: با هم افزایی بخش دولتی و خصوصی، شرکتهای دانش بنیان و محصولات آنها قطعا به مهره های اصلی تحقق موفقیت ها و سیاست های اقتصادی تبدیل خواهد شد.
دلیری درباره پیگیری برای رفع مشکلات مرکز فناوری سیرجان قول مساعد داد و اضافه کرد: توسعه زیرساخت هایی مانند مراکز رشد و نوآوری سیرجان در دستور کار پیگیری قرار دارد.
در ادامه این نشست شهباز حسن پور نماینده مردم سیرجان و بردسیر هم با اشاره به اینکه توسعه زیست بوم فناوری، نوآوری و کارآفرینی تحقق جهش تولید را به دنبال دارد اظهار داشت: بیشتر از ۲.۵ میلیارد تومان از محل اعتبارات دولتی برای مرکز علم و فناوری سیرجان درنظر گرفته شده است.
وی اضافه کرد: درصدد ایجاد مرکز پارک علم و فناوری سیرجان هستیم و ایجاد این محل با الگوی توسعه می تواند تاثیرات مثبتی داشته باشد.
به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از خبرگزاری ایرنا در این نشست مقرر شد مرکز علم و فناوری سیرجان مراحل افزایش تعامل و رابطه بیشتر با صنایع و معادن شهرستان سیرجان را در برنامه پیگیری قرار دهد.


از جمله محورهای برگزاری این نشست ارتقای فعالیت ها و هم حل مشکلات مرکز رشد و فناوری سیرجان مستقر در منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان اعلام گردید.
شهرستان سیرجان در ۱۷۵ کیلومتری غرب مرکز استان کرمان قرار دارد.منبع:

1400/08/04
22:05:35
5.0 / 5
591
تگهای خبر: تخصص , تولید , دانش بنیان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین