داغ ترینها: ....

هواوی از تحریمها باردیگر ضرر کرد

هواوی از تحریمها باردیگر ضرر کرد

درآمد شرکت هواوی تکنولوژیز با متاثر ماندن کسب و کار تلفن هوشمند این شرکت از تحریمهای آمریکا، در سه ماهه سوم ۳۸ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کاهش پیدا کرد.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، این غول مخابراتی چینی در ۹ ماه نخست سال ۴۵۵.۸ میلیارد یوان (۷۱.۳۲ میلیارد دلار) درآمد داشت که حدودا یک سوم مدت مشابه سال قبل بود و حاشیه سودش ۱۰.۲ درصد بود. طبق محاسبات رویترز، درآمد سه ماهه سوم هواوی ۱۳۴.۴ میلیارد یوان بود.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در سال ۲۰۱۹ هواوی را در فهرست سیاه صادرات قرار داد و دسترسی به فناوری ساخت آمریکا را برای این شرکت چینی ممنوع کرد و توانایی این شرکت برای طراحی تراشه های خود و تأمین قطعات از فروشندگان دیگر را محدود ساخت. این محدودیتها به کسب و کار گوشی هواوی به شدت لطمه زد و اریک شو، رئیس هیات مدیره چرخشی هواوی در سپتامبر اظهار نمود که درآمد بخش تلفنهای هوشمند سال جاری حدود ۳۰ تا ۴۰ میلیارد دلار کاهش پیدا خواهد نمود.

اگرچه هواوی آمارهای سه ماهه سوم خویش را به صورت کلی منتشر نمود اما در عین حال اعلام نمود عمده این کاهش در ارتباط با کسب و کار مصرف کننده بوده است.

طبق گزارش شرکت کانترپوینت ریسرچ، هواوی هشت درصد سهم بازار تلفن هوشمند چین را در سه ماهه سوم داشت که کمتر از ۳۰ درصد در مدت مشابه سال قبل بود.

از سوی دیگر برند آنر (Honor) که سابق بر این زیرمجموعه هواوی بود و در نوامبر به فروش رسید تا بتواند به فعالیت ادامه دهد، ۹۶ درصد تلفن بیشتری در سه ماهه سوم نسبت به مدت مشابه سال قبل فروخت و ۱۵ درصد سهم بازار چین را در اختیار گرفت.

هواوی به دنبال ایجاد منابع جدیدی از درآمد خارج از حوزه زیرساخت مخابراتی و گوشی است. این شرکت در ژوئن سیستم عامل هارمونی را در تلفنهای هوشمند عرضه نمود و به دنبال تأمین نرم افزار برای شرکتهای خودروسازی است اما مدیران هواوی می گویند این خطوط جدید مدتی زمان خواهند برد تا به ثمر بنشینند.

بر اساس گزارش رویترز، با این وجود این شرکت از بازگشت منگ وانژو، مدیرمالی خود و دختر رِن ژنگفی، موسس این شرکت به محل کارش بعد از سه سال مبارزه ضد استرداد به آمریکا در کانادا تقویت شده است. درخواست آمریکا برای استرداد وی به منشا اصلی اختلاف بین پکن و واشنگتن تبدیل گشته بود و مقامات چینی اعلام کردند این پرونده حل و فصل شد تا به به انتها رسیدن بن بست دیپلماتیک کمک نماید.

منبع:

1400/08/08
09:49:28
0.0 / 5
631
تگهای خبر: بازار , تكنولوژی , تلفن , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین