داغ ترینها: ....

فیسبوک به جانبداری ضد فلسطینی متهم شد

فیسبوک به جانبداری ضد فلسطینی متهم شد

کمیاب آنلاین: فعالان فلسطینی مدعی شدند فیسبوک و پلتفرمهای رسانه اجتماعی دیگر انتقاد از رژیم صهیونیستی را سانسور می کنند و کارزاری را برای متوقف کردن این رویکرد راه انداختند.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، فلسطینی ها معترض هستند که پستهای سیاسی توسط فیسبوک و اینستاگرام که متعلق به فیسبوک است، حذف شده یا شانس دیده شدن آنها کمتر می شود.

سازمان حقوق دیجیتالی "حمله" وب سایتی را برای جلب توجه به مواضع خود راه اندازی و اعلام نمود ۷۴۶ مورد نقض حقوق دیجتالی در سال ۲۰۲۱ تا حالا را مستندسازی کرده است.

فیس بوک در واکنش به درخواست اظهارنظر در این زمینه به کار هیات نظارتی مستقل خود اشاره نمود. این هیات در سپتامبر خواهان نظارت و بازنگری محتوای عربی و عبری بمنظور بررسی جانبداری احتمالی شد. این شرکت اعلام نمود سفارش های مربوط به این بازنگری را اجرائی خواهدنمود.

بنی گانتس، وزیر دفاع رژیم صهیونیستی در جنگی که ماه مه بین این رژیم و گروه های مبارز فلسطینی در غزه درگرفت، از مدیران فیسبوک خواسته بود در حذف محتوای عناصر افراطی که به دنبال لطمه زدن به کشورش هستند، فعالتر باشند.

بر اساس گزارش رویترز، اسناد فیسبوک نشان میدهد که کارکنان این شرکت نسبت به کاهش شانس دیده شدن پستهای یک نویسنده و فعال فلسطینی ابراز نگرانی کرده بودند.

منبع:

1400/08/13
20:42:34
0.0 / 5
775
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین