داغ ترینها: ....

راه اندازی پارک دیجیتال در دستور کار وزارت ارتباطات

راه اندازی پارک دیجیتال در دستور کار وزارت ارتباطات

به گزارش کمیاب آنلاین وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تکیه بر این که راه اندازی پارک اقتصاد دیجیتال در پارک فناوری پردیس در دستور کار این وزارت خانه قرار دارد، اظهار داشت: راه اندازی این پارک برای ما طرح کلیدی است، چون که 4 تا 5درصد از تولید ناخالص ملی کشور مبتنی بر اقتصاد دیجیتال است و با هدف گذاری انجام شده این میزان را تا آخر چهار سال به 10 درصد خواهیم رساند.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور روز شنبه در بازدید از پارک فناوری پردیس و نشست با شرکتهای دانش بنیان حوزه فناوری اطلاعات در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به تشکیل شرکتهای دانش بنیان در کشور، اضافه کرد: حمایت های قانونی و بحث های مادی و معنوی از شرکتهای دانش بنیان فراهم گشته است اما تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله بسیاری داریم.
وی با تکیه بر این که ما باید اکوسیستم و زیست بوم شرکتهای دانش بنیان در کشور را بگونه ای طراحی نماییم که فعالیت آنها منجر به حل مشکلات کشور شود، اظهار نمود: هم اکنون هم این گونه است، اما باید اثر این حرکت بزرگی که در گذشته شروع شده، با قدرت در دولت سیزدهم تداوم یابد تا در زندگی مردم اثر آنها دیده شود. ازاین رو ما با همان قدرت و سرعت پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان را ادامه خواهیم داد.
زارع پور تصریح کرد: حمایت های وزارت ارتباطات از شرکتهای دانش بنیان در دوره جدید از شرکتهای فعال در حوزه IT مبتنی بر مأموریت هایی خواهد بود که برایشان ترسیم خواهیم کرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات فعالیت شرکتهای دانش بنیان در حوزه IT را در این دوره هدفمند خواند و افزود: هدف ما این است که طعم شیرین استفاده از فناوری را در زندگی روزمره به مردم بچشانیم، یعنی هر خدمتی که بتواند زندگی مردم را تسهیل کند و بر این اساس هرشرکتی که بتواند اینها را برقرار کند، حمایت می نماییم و در نقشه راه ما قرار خواهد گرفت.
وی در مورد راه اندازی پارک اقتصاد دیجیتال در پارک فناوری پردیس که در دولت گذشته با وزارت ارتباطات دیده شده بود، توضیح داد: این مورد هم در دستور کار دولت سیزدهم است، چون بحث اقتصاد دیجیتال یک مبحث بین بخشی است، چندین وزارت خانه و معاونت های مختلف ریاست جمهوری درگیر هستند. این طرح بسیار کلیدی است؛ چون که بین 4تا5درصد از تولید ناخالص ملی کشور مبتنی بر اقتصاد دیجیتال است که با هدف گذاری که ما کردیم، این رقم را در انتها چهارسال به 10 درصد خواهیم رساند.
زارع پور خاطرنشان کرد: بعضی از کشورها هم تا 35 درصد سهم اقتصاد دیجیتال در تولید ناخالص ملی را هم رفته اند، این مهم زیرساخت هایی لازم دارد همچون این که باید پارک های حوزه اقتصاد دیجیتال و مراکز نوآوری اقتصاد دیجیتال شکل بگیرد، انشالله ما نخستین مجموعه را با کمک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کلید خواهیم زد.
به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، وزیر ارتباطات در این برنامه علاوه بر بازدید از فضای کار اشتراکی "کوآپ" از شرکتهای دانش بنیان حوزه IT مستقر در پارک فناوری پردیس بازدید کرد و با حضور شرکتهای فعال در حوزه ICT پارک، به گفتگو با این شرکت ها پرداخت.
منبع:

1400/08/16
23:01:09
2.5 / 5
615
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(2)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین