داغ ترینها: ....

آلمان لای منگنه همكاری با هواوی!

آلمان لای منگنه همكاری با هواوی!

كمیاب آنلاین: گزارش ها حاكیست كه آنگلا مركل، نخست وزیر آلمان، به سبب چراغ سبز دادن به هواوی برای توسعه شبكه 5G در این كشور به شدت تحت فشار قرار گرفته است.


به گزارش كمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، هواوی كه بزرگترین تولیدكننده و توسعه دهنده تجهیزات مخابراتی و دومین سازنده و عرضه كننده موبایل در جهان شمرده می شود، در طول یك سال اخیر از طرف دولت ترامپ، رئیس جمهوری آمریكا و خیلی از كشورهای هم پیمانش به شدت تحت فشارهای سیاسی و تجاری قرار گرفته است و خیلی از این كشورها شامل آمریكا، كانادا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن و بعضی از كشورهای اروپایی استفاده از محصولات هواوی و نصب تجهیزات مخابراتی و فعالیت این شركت چینی را تحت تأثیر اتهامات جاسوسی برای دولت چین و نقض حریم خصوصی كاربران، ممنوع اعلام نموده اند.
اما پس از گذشت چند ماه از بحبوحه بهتان زنی های كشورهای غربی مقابل هواوی، آلمان یكی از كشورهایی بود كه تصمیم گرفت به منظور توسعه و راه اندازی زیرساخت های لازم برای شبكه نسل پنجم اینترنت همراه ۵G با شركت چینی هواوی وارد همكاری شود تا از برقراری این نسل از اینترنت پرسرعت برای این كشور عقب نماند.
حالا برمبنای تازه ترین گزارشی كه در فایننشال تایمز انتشار یافته است، آنگلا مركل، نخست وزیر آلمان، به سبب صدور مجوز همكاری با این اپراتور مخابراتی چینی كه به منظور توسعه شبكه ۵G صورت گرفته بوده است، به شدت از طرف نهادهای مختلف و منتقدان، دولت ایالات متحده آمریكا و برخی دیگر از سران آلمان تحت فشار قرار گرفته است.
خیلی از این منتقدان اعتقاد دارند كه توسعه شبكه ۵G با همكاری و استفاده از تجهیزات شركت چینی هواوی ریسك و تهدید بزرگی برای زیرساخت های ارتباطی این كشور به شمار خواهد رفت بدین سبب به منظور حفاظت از حریم خصوصی كاربران و ارتقای امنیت سایبری دستگاههای الكترونیكی مورد استفاده در این كشور تحت هیچ شرایطی نباید با هواوی وارد مذاكره و همكاری شد.
با عنایت به افزایش بیش از پیش محبوبیت تكنولوژی های جدید و گسترش تلاش و فعالیت شركت های مختلف تكنولوژی و اپراتورهای بین المللی برای برقراری و توسعه زیرساخت های لازم برای فناوری نسل پنجم اینترنت ۵G، می توان اظهار داشت كه یك ماراتن و رقابت تنگاتنگ میان این غول های تكنولوژی درگرفته است و هر یك از آنها در تلاشند اولین اپراتور و شركت مخابراتی باشند كه امكان دسترسی و بهره برداری از جدیدترین نسل اینترنت را در اختیار كاربرانشان قرار می دهند. نسل پنجم شبكه تلفن همراه ۵G، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است كه بعد از نسل چهارم شبكه تلفن همراه فعلی ارائه می شود.1398/09/23
22:14:22
5.0 / 5
4178
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین