داغ ترینها: ....

برنامه هایی که باید همین حالا از گوشی تان حذف کنید

برنامه هایی که باید همین حالا از گوشی تان حذف کنید

هفت اپلیکیشن اندرویدی در فروشگاه گوگل پلی شناسایی شده که حاوی بدافزار جوکر هستند و باید فورا از گوشی شما حذف شوند.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، به نقل از تک ادوایزر، شرکت کسپراسکای اعلام نموده است که هفت برنامه در فروشگاه گوگل پلی حاوی بدافزار جوکر هستند. این بدافزار بسیار شبیه تروجان عمل می کند و بعد از وقوع حملات توسط خیلی از کاربران گزارش شده است. بااینکه گوگل این برنامه ها را از گوگل پلی حذف کرده است، اما این برنامه ها همچنان در دستگاه هایی که روی آنها نصب شده اند، وجود دارند.
پیدا کردن برنامه های آلوده به بدافزار بسیار رایج است، به ویژه در فروشگاه گوگل پلی برای اندروید. بااینکه گوگل همیشه می کوشد برنامه هایی را که در پلی استور قرار می گیرند بررسی کند، باوجود این تعدادی از برنامه های مخرب تمایل دارند از این مرحله عبور کنند. گوگل سخت کار کرده است تا از شر برنامه های مضری که می توانند دستگاهها را آلوده کرده و قربانیان را در مقابل سرقت و موارد دیگر لطمه پذیر کنند خلاص شود.
اخیراً هفت برنامه اندرویدی آلوده به بدافزار جوکر در فروشگاه گوگل پلی مشاهده شده است. بعد از گزارش کاربران از مشاهده این مشکلات بدافزاری، گوگل این برنامه ها را حذف کرده است، با این وجود، این واقعیت که این برنامه ها هم اکنون توسط میلیونها کاربر استفاده می شوند، همچنان نگران کننده است. بدین سبب اگر کاربری این برنامه ها را دانلود کرده باشد، همچنان در گوشی اش وجود دارند و کاربران حتما باید نسبت به حذف این برنامه ها اقدام نمایند.
این هفت برنامه عبارتند از Now QRcode Scan و EmojiOne Keyboard و Battery Charging Animations Battery Wallpaper و Dazzling Keyboard و Volume Booster Louder Sound Equalizer و Super Hero-Effect و Classic Emoji Keyboard. تلفن خودرا بطور کامل بررسی کنید و اگر این برنامه ها را در گوشیهای اندرویدی خود دارید، فورا آنها را حذف کنید.
در بین جرایم سایبری مختلفی که در بروز آلودگی های تروجانی دخیل هستند، این برنامه های بدافزاری روش هایی مانند اشتراک های جعلی و پیگیری های درون برنامه ای را به کار می گیرند که بعداً می توانند با پول سازی غیرقانونی مرتبط شوند. کاربران باید احتیاط کنند و از باز کردن لینک های مشکوک از منابع ناشناس اجتناب کنند. جرایم سایبری باتوجه به این واقعیت که روزانه افراد بیشتری آنلاین هستند، درحال افزایش است و خیلی از حالت های جدید دزدی و کلاهبرداری ظاهر شده اند. خدمات بازی آنلاین نیز حالا به بستر جدیدی برای رشد چنین فعالیت ها و شرارت های مخربی تبدیل گشته اند.1400/09/01
16:19:23
5.0 / 5
719
تگهای خبر: آنلاین , اپل , اندروید , بازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین