داغ ترینها: ....

بهترین اقدام بعد از گم شدن گوشی چیست؟

بهترین اقدام بعد از گم شدن گوشی چیست؟

گم کردن گوشی هوشمند یکی از بدترین اتفاقاتی است که می تواند برای فرد رخ دهد، با توجه به این در چنین شرایطی می توانید چند قدم بردارید که دستگاه خودرا بازگردانید، یا حداقل از داده های خود محافظت کنید.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، از بین تمام مشکلاتی که ممکنست برای هر یک از ما اتفاق بیفتد، شاید یکی از بدترین احساسات این باشد که متوجه شویم گوشی خودرا گم کرده ایم. خیلی از اطلاعات شخصی در این دستگاهها ذخیره شده اند، اطلاعات بانکی، رسانه های اجتماعی، ایمیل ها، عکس ها و ویدئوها و بنا بر این گم کردن گوشی، یکی از بدترین اتفاقاتی است که می تواند بیفتد.
مطمئناً نخستین احساسی که در برخورد با این اتفاق دست می دهد، ترس است، برای اینکه در صورتیکه اهتمام می کنید تلفن خودرا پیدا کنید، گوشی تان هیچ کجا نیست. وب سایت یواس آتودی به نکاتی اشاره کرده که می تواند در صورت گم شدن گوشی، به کاربر کمک نماید. بدین سبب اگر آیفون یا گوشی اندرویدی خودرا گم کردید، این مراحل را می توانید برای محافظت از خود انجام دهید.
اگر احساس کردید گوشی خودرا گم کرده اید، یکی از نخستین کارهایی که باید انجام دهید این است که فوراً با آن تماس بگیرید. بدین سبب یک دوست یا هر کسی را که تلفن دارد پیدا کنید، تلفن او را قرض گرفته و با گوشی خود تماس بگیرید. احتمال زیادی وجود دارد که کسی تلفن را ببیند یا صدایش را بشنود، که در آن صورت آنرا برمی دارد و شما می توانید یک قرار ملاقات با آن شخص گذاشته و تلفن خودرا پس بگیرید. البته درصورت قفل بودن گوشی نیز می توانید یک پیام متنی با این مضمون ارسال کنید که "تلفنم را گم کرده ام، در اینجا نحوه تماس با من آمده است."
اگر به دلایلی این روش ها کار نمی کنند، می توانید از یکی از مهم ترین خاصیت های گوشی هوشمند استفاده کنید. این خاصیت در گوشیهای آیفون و اندرویدی، تحت عنوان Find My Phone یا Find My Mobile به مفهوم (گوشی من را پیدا کن) وجود دارد و اگر به دلایلی این خاصیت را فعال نکرده اید، بهتر است در اسرع وقت این خاصیت را فعال کنید. این خاصیت ها قابلیت مکان یابی گوشی را دارند و همین طور می توانید کارهای دیگری را نیز با آن انجام دهید. همچون این که ازراه دور صدای آنرا بلند کنید، یا حتی اطلاعاتش را پاک کنید، به ویژه اگر بدانید تلفنتان برای همیشه گم شده است و اطلاعات شخصی زیادی روی آن دارید که نمی خواهید در دسترس فرد دیگری قرار بگیرد.
برای انجام این کار در گوشی آیفون، به برنامه Find My Phone بروید، می توانید این کار را روی یک دستگاه اپل دیگر یا روی کامپیوتر نیز انجام دهید که این کار هم در شرایطی که گوشی تان را گم کرده اید، محتمل تر است، سپس به بخش icloud.com/find بروید و با اپل آیدی خود که در گوشی تان روشن است وارد سیستم شوید که نقشه ای را به شما نشان میدهد و مکان تقریبی خوبی از جایی که گوشی شما در آن قرار دارد، نشان خواهد داد.
در گوشی اندرویدی هم می توانید پروسه مشابه را انجام دهید. به وب سایت، android.com/find بروید که گزینه های مشابه در آنجا وجود دارد و یک نقشه مکانی و زمانی از آخرین جایی که گوشی شما بوده است، نشان میدهد. در عین حال می توانید صدایی را پخش کنید که تا گوشی با صدای بلند زنگ بخورد، می توانید ازراه دور گوشی خودرا پاک کنید و یا آنرا در حالت گمشده قرار دهید، که در آن صورت پیامی با اطلاعاتی برای نحوه یافتن گوشی روی صفحه نمایش قرار می گیرد.
اگر مطمئن شدید که تلفن خودرا برای همیشه گم کرده اید، کار دیگری که می توانید انجام دهید، این است که همه رمزهای عبور حساب های خودرا تغییر دهید. این کار تلاش زیادی می خواهد اما ارزش دارد که بخواهید برای ایمن کردن خود این وقت را بگذارید، برای اینکه احتمال دارد که روی گوشی خود رمز عبور قرار نداده باشه و یا رمز عبور قابل حدسی داشته باشید که موجب می شود کسی که گوشی تان را پیدا کرده، به تمامی اطلاعات دستگاه شما دسترسی داشته باشد، بدین سبب لازم است رمزهای عبور حساب های خودرا تغییر دهید. البته اگر گوشی تان رمز عبور قوی دارد، این نگرانی وجود دارد، اما همچنان تغییر رمزهای عبور به جهت اینکه مطمئن باشید اطلاعاتتان ایمن است، اقدام عاقلانه ای است.1400/09/12
13:22:16
0.0 / 5
891
تگهای خبر: اپل , اندروید , تلفن , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان كمیاب آنلاین