داغ ترینها: ....

رئیس سازمان فضایی ایران ارائه شد

رئیس سازمان فضایی ایران ارائه شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، طی حکمی رئیس سازمان فضایی ایران را منصوب نمود.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور با صدور حکم انتصاب دکتر حسن سالاریه بعنوان رئیس جدید سازمان فضایی ایران، مأموریت های ویژه ریاست سازمان فضایی را ابلاغ نمود.

توسعه همکاریهای بین بخشی برای شتاب بخشی به توسعه متوازن صنعت فضایی کشور، فعال کردن دبیرخانه شورایعالی فضایی و تقسیم کار و نگاشت نهادی همه بازیگران صنعت فضایی کشور، توسعه کاربردهای صنعت فضایی و انتقال سرریز فناوری های فضایی به سایر صنایع کشور، بهره گیری حداکثری از ظرفیت بخش خصوصی، شرکتهای دانش بنیان و مراکز علمی و پژوهشی برای شتاب بخشی به توسعه صنعت فضایی کشور، مأموریت های اصلی سازمان فضایی است که در حکم وزیر ارتباطات به رئیس جدید این سازمان واگذار شده است.
به نقل از سازمان فضایی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این حکم همینطور از زحمات دکتر مرتضی براری در مدت تصدی ریاست سازمان فضایی تشکر کرده است.

حسن سالاریه دارای مدرک دکتری مهندسی مکانیک از دانشگاه صنعتی شریف و استاد تمام و عضو هیئت علمی این دانشگاه است. انتشار بیشتر از ۱۷۰ مقاله در مجلات بین المللی و ۷۰ مقاله در مجلات داخلی و کنفرانس های ملی و بین المللی و مدیریت پروژه خیلی از طرح های پژوهشی صنعتی در حوزه هوافضا و مکانیک بخشی از سوابق علمی پژوهشی دکتر سالاریه است. قائم مقام، معاون آینده سازان و معاون برنامه ریزی و نظارت بنیاد ملی نخبگان، ریاست دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف، مدیریت و راه اندازی چندین شرکت دانش بنیان در زمینه هوافضا و مکانیک بخشی از سوابق اجرایی سالاریه است. نفر اول دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف، برگزیده فرهنگستان علوم و فناوری در شاخه مهندسی مکانیک بعنوان دانشمند جوان مهندسی مکانیک در سال ۱۳۹۴ بخشی از افتخارات علمی پژوهشی سالاریه است.
منبع:

1400/09/16
12:36:21
5.0 / 5
1132
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین