داغ ترینها: ....

رشد ۱۱۳ درصدی استخراج بیتکوین

رشد ۱۱۳ درصدی استخراج بیتکوین

کمیاب آنلاین: استخراج بیتکوین از اقدامات سرکوبگرانه چین که اوایل امسال موجب توقف یک شبه فعالیت نیمی از ماینرهای جهان شده بود، بطور کامل بهبود پیدا کرده است.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، این احیا با بررسی هش ریت - واژه مورد استفاده برای توصیف قدرت رایانشی همه ماینرها در شبکه بیتکوین - سنجیده شده است. چین مدتها در مرکز این صنعت قرار داشت و برآوردهای قبلی نشان می داد که ۶۵ تا ۷۵ درصد استخراج بیتکوین جهان در این کشور انجام می گرفت. اما بعد از اینکه پکن در ماه مه فعالیت ماینرهای رمزارز در این کشور را ممنوع کرد، بیش از ۵۰ درصد از هش ریت بیتکوین از شبکه جهانی ناپدید شد.

آمار وب سایت بلاک چین دات کام تا روز جمعه نشان داد این شبکه بطور کامل افت مذکور را احیا کرده و هش ریت این شبکه در پنج ماه، حدود ۱۱۳ درصد بالا رفته است.

کوین ژانگ از شرکت ارز دیجیتالی فوندری که به آوردن بیش از ۴۰۰ میلیون دلار تجهیزات استخراج رمزارز به آمریکای شمالی کمک کرد، اظهار داشت: بیتکوین در مقابل حمله دولت چین که استخراج رمزارز را ممنوع کرد، دوام آورد.

روند صعودی هش ریت ممکنست از قیمت محبوبترین رمزارز جهان که طی ماه گذشته حدود ۳۰ درصد افت کرد، حمایت کند.

هنگامی که در بهار امسال نیمی از شبکه بیتکوین از کار افتاد، خیلی از کارشناسان اعلام کردند که ماینرها در آمریکای شمالی آنلاین خواهند شد. پیش بینی های زیادی هم درباره زمان احیای فعالیت این شبکه به اوج قبلی انجام شد. با این وجود هیچ کس فکر نمی کرد این بهبود قبل از اختتام سال روی دهد.

به گفته ژانگ، احیای سریع شبکه بیتکوین به سبب فراهم شدن زمینه برای تبدیل آمریکا به مرکز جدید استخراج رمزارز بود. در آمریکا میل زیادی ب رشد، ساخت زیرساخت و استفاده از انرژی وجود دارد که به شکل دیگر تلف می شود.

شرکتها در آمریکا سالها بی سر و صدا ظرفیت میزبانی خودرا تقویت کردند و انتظار داشتند اگر زیرساخت مناسب مهیا شوند، استخراج کنندگان رمزارز به این کشور خواهند آمد که این دفعه پیش بینی آنها درست از آب درآمد.

بر اساس گزارش شبکه CNBC، هنگامی که بیتکوین اواخر سال ۲۰۱۷ سقوط کرد و بازار رمزارز وارد رکود شد، تقاضای چندانی برای مزارع بزرگ بیتکوین وجود نداشت. اپراتورهای استخراج رمزارز آمریکا فرصت را مهیا دیدند و بلافاصله از پول ارزان برای ساخت اکوسیستم استخراج در آمریکا استفاده کردند.

منبع:

1400/09/20
20:53:35
5.0 / 5
762
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین