داغ ترینها: ....

دنده معکوس بیتکوین با شروع سال ۲۰۲۲

دنده معکوس بیتکوین با شروع سال ۲۰۲۲

یک کارشناس ضمن اشاره به کاهش پنج درصدی بیتکوین، اظهار داشت: قیمت بیتکوین در آخرین شب سال ۲۰۲۱ با کاهش مواجه گردید و قیمت آلت کوین ها را هم با خود به پایین کشید و سبب شد ارزش بازار کل ارزهای دیجیتالی بیشتر از ۱۰۰ میلیارد دلار کاهش پیدا کند.


احسان عاشوری در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: بیتکوین که در روز ۳۱ دسامبر، تنها چند ساعت پیش از ریزش، توانسته بود تا ۴۸٫۵۰۰ دلار هم بالا برود و همه را به روزهای ابتدایی سال ۲۰۲۲ کمی امیدوار کند، حدود ۵ درصد سقوط کرد و تا محدوده ۴۵٫۹۰۰ دلار پایین آمد. همین کاهش پنج درصدی کافی بود تا ارزش بازار کل ارزهای دیجیتالی بیشتر از ۱۰۰ میلیادر دلار کاهش پیدا کند و از ۲٫۴ تریلیون دلار به ۲٫۲۷ تریلیون دلار برسد.
وی با اشاره به اینکه آلت کوین ها هم به دنبال سقوط بیتکوین گرفتار کاهش قیمت شدند، اضافه کرد: اتریوم، بایننس کوین و سولانا هر کدام بیشتر از دو درصد نزول کردند و حتی کاردانو سقوط بیشتری را تجربه نمود تا چهار درصد کاهش قیمت پیدا کرد. اصلاح قیمت اخیر بیتکوین بیشتر به علت به اصطلاح گردشگران رمزارزی بود که در تابستان وارد بازار شدند. از طرفی هولدرهای قدیمی بیتکوین از اواخر دسامبر در حال فروش بی سابقه بیتکوین های خود هستند. البته در بعضی از صرافی ها مانند کوین بیس، هرچه به آخر سال نزدیک تر می شدیم، حجم خرید به صورت قابل توجهی درحال افزایش بود.
این کارشناس حوزه رمزارزها افزود: اگر کمی زاویه دیدمان به بازار بیتکوین را وسیع تر نماییم و قیمت پایانی سال ۲۰۲۱ را با قیمت ابتدایی آن مقایسه نماییم، می بینیم که در این زمان زمان رشد بیتکوین حدودا ۶۰ درصد بوده است. باآنکه این رشد را میتوان قابل قبول و حتی فوق العاده دانست، اما با آنچه تحلیلگران در ابتدای سال پیشبینی می کردند فاصله دارد. هرچند با این که بیتکوین در سال ۲۰۲۱ به قیمت ۱۰۰ هزار دلاری، یعنی قیمتی که ابتدای سال پیشبینی می شد، نزدیک هم نشد، اما توانست توجه سرمایه گذاران بلندمدت بسیاری را به خود جلب نماید.
عاشوری تصریح کرد: بازار ارزهای دیجیتالی در سال ۲۰۲۱ علاوه بر هولدرهای بلندمدت، شاهد سرمایه گذاری سازمان های بزرگی همچون تسلا و مایکرواستراتژی بودند. درآمد خالص از صندوق های سرمایه گذاری ارزهای دیجیتالی در این سال از مرز ۹٫۳ میلیارد دلار هم فراتر رفت که حدودا دو سوم از این صندوق ها متعلق به بیتکوین بوده است.1400/10/12
13:53:00
0.0 / 5
771
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان كمیاب آنلاین