داغ ترینها: ....
با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری؛

تفاهم نامه سه جانبه همکاری مشترک برای ارتقای سیستم رانش قطار متروی تهران به امضا رسید

تفاهم نامه سه جانبه همکاری مشترک برای ارتقای سیستم رانش قطار متروی تهران به امضا رسید

کمیاب آنلاین: تفاهم نامه سه جانبه همکاری مشترک برای تبدیل یک رام قطار DC متروی تهران به قطار AC در بازدید معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری از نمایشگاه دستاوردهای جهاددانشگاهی به امضا رسید.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و هیات همراه امروز –پنج شنبه از نمایشگاه توانمندی های و دستاوردهای جهاد دانشگاهی بازدید کردند.
در این بازدید که با حضور حمیدرضا طیبی رئیس جهاددانشگاهی همراه بود، تفاهمنامه ای به منظور تأمین منابع مالی، طراحی و ساخت تجهیزات سیستم رانش، کنترل و ارتقای سایر بخش های ضروری قطار برای یک رام قطار DC بین حمید ذوالفقاری رئیس مرکز توسعه فناوری های معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری، محمدرضا پورعابدی معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی و مهدی شایسته اصل مدیرعامل شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه به امضا رسید.
موضوع این تفاهمنامه انجام مطالعات و طراحی مفهومی و تفصیلی سیستم رانش جایگزین برای قطارهای هفت واگنه DC خودکشش در خطوط متروی درون شهری تهران و ساخت و نصب یک نمونه از تجهیزات بر روی یکی از قطارهای خارج از رده و انجام تست های حرکتی است.
محورهای همکاری شامل انجام مطالعات موردی مورد نیاز شرکت برای ارتقای یک رام از قطارهای DC موجود به قطار AC، طراحی و نمونه سازی تجهیزات جایگزین سیستم رانش قطارهای DC و همکاری با شرکت واگن سازی برای نصب و راه اندازی و تست قطار با سیستم ارتقا یافته می شود.


بر اساس اعلام سازمان جهاددانشگاهی، بر طبق این گزارش، با عنایت به گذشت ۲ دهه از بهره برداری مترو در کشور زمان و فرسودگی قطارهای DC مترویی و قدیمی بودن سیستم رانش این نوع قطارها (موتورترکشن های DC و سیستم کنترل دور مقاومت و کنتاکتوری) جایگزینی آنها با قطار AC جدید و یا ارتقا سیستم رانش و کنترل قطارها؛ با کارایی قطارهای AC ولی با هزینه کمتر دو چاره پیش رو است.
از آنجایی که شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه برخی از قطارهای DC خارج از رده خدمتی داشته و نیاز مبرمی به اورهال اساسی آنها وجود دارد و جهاددانشگاهی از توان و دانش لازم برای ارتقاء این نوع قطارها برخوردار می باشد و معاونت فناوری ریاست جمهوری حامی و راهبر چنین طرح های فناورانه کاربردی و پرارزش است، این تفاهمنامه سه جانبه ای به منظور تأمین منابع مالی، طراحی و ساخت تجهیزات سیستم رانش، کنترل و ارتقای سایر بخش های ضروری قطار برای یک رام قطار DC؛ در جهت تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در پیاده سازی اقتصاد مقاومتی، بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، جهاددانشگاهی و شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه به امضا رسید.


منبع:

1400/10/12
22:57:43
2.5 / 5
618
تگهای خبر: آموزش , سیستم , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین