داغ ترینها: ....

ارتباط دانشگاه با بازار کار تسهیل می شود

ارتباط دانشگاه با بازار کار تسهیل می شود

قم مدیر مرکز رشد علوم انسانی و اسلامی اظهار داشت: طرح صدف، در جهت تقویت ارتباط دانشگاه با بازار کار، تسهیل اشتغال دانشجویان و فارغ التحصیلان در شرکتهای دانش بنیان و استعدادیابی در زمینه کارآفرینی طراحی شده است.


دکتر محمد ولیا بیدگلی، مدیر مرکز رشد علوم انسانی و اسلامی، در گفتگو با ایسنا در ارتباط با طرح توانمندسازی صدف اظهار داشت: این طرح باهدف آموزش و توانمندسازی سرمایه های انسانی دانشی با تمرکز بر دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه ها به منظور کمک به آنها برای ورود به بازار کار برگزار می گردد.
وی ضمن اشاره به این که این طرح برای نخستین بار در استان قم در بهمن و اسفندماه ۱۴۰۰ برگزار می شود، بیان نمود: طرح صدف، در جهت تقویت ارتباط دانشگاه با بازار کار، تسهیل اشتغال دانشجویان و فارغ التحصیلان در شرکتهای دانش بنیان و استعدادیابی در زمینه کارآفرینی طراحی شده است.
وی افزود: این طرح توسط موسسه آموزش عالی طلوع مهر با مشارکت پارک فناوری، بنیاد نخبگان استان، صندوق پژوهش و فناوری کریمه، جهاد دانشگاهی و با همکاری دانشگاه های استان و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می گردد.
وی ادامه داد: طرح توانمندسازی صدف به ایجاد زمینه نقش آفرینی مؤثر در اکوسیستم فناوری و نوآوری و طراحی مسیر آینده حرفه ای و شغلی بر مبنای استعدادها و خصوصیت های فردی دانشجویان و فارغ التحصیلان کمک می نماید.
ولیا بیدگلی بیان نمود: چارچوب کلی برنامه آموزشی طرح صدف بر مبنای چهار مرحله خودشناسی و شناخت سبک های شغلی؛ مهارت افزایی در زمینه مهارت های نرم (Soft Skills)؛ شناخت اکوسیستم فناوری و نوآوری و محیط کسب وکار؛ طراحی و هدایت در راه حرفه ای؛ طراحی و اجرا می شود.
وی اظهار نمود: کارگاه آموزشی انتقال تجربیات کارآفرینان و کارکنان دانشی موفق، مشاوره های شغلی، تحلیل اختصاصی نتایج آزمون های شخصیت شناسی همچون برنامه های این طرح است.
مدیر مرکز رشد علوم انسانی و اسلامی افزود: از خدمات این طرح میتوان به برگزاری ۶۴ ساعت کارگاه تخصصی، انجام آزمون های روانشناسی فردی و شغلی، مشاوره و هدایت شغلی با استفاده از دانش و تجربه مدیران و دانش آموختگان مجرب، بازدید از زیست بوم نوآوری و فناوری در شهرک های صنعتی، مراکز نوآوری و... و معرفی برگزیدگان برای کارورزی در شرکتهای دانش بنیان اشاره نمود.
وی ادامه داد: هزینه شرکت در این دوره یک میلیون تومان است که دانشجویان برتر کنکور سراسری، کارشناسی ارشد و دکترا و فارغ التحصیلانی که حداکثر دو سال از زمان فارغ التحصیلی ایشان گذشته باشد، افراد زیر پوشش بنیاد ملی نخبگان، استعدادهای درخشان (بدون کنکور) و دانشجویان برتر معرفی شده دانشگاه ها از ۵۰ تا ۹۰ درصد حمایت ویژه برخوردار می باشند.
ولیابیدگلی در ارتباط با چارچوب محتوایی این دوره خاطرنشان کرد: در فاز اول که با مبحث خودشناسی است کارگاه خودشناسی/شخصیت شناسی، تحلیل آزمون های شخصیت شناسی و کارگاه مقدماتی طراحی مسیر حرفه ای و توسعه فردی برگزار می گردد.
وی اظهار داشت: کارگاه تحلیل اختصاصی نتایج آزمون های شخصیت شناسی، کارگاه سفری به آینده (آشنایی با روندها و مهارت های مورد نیاز شغلی)، کارگاه پیشرفته طراحی مسیر حرفه ای و توسعه فردی، کارگاه آشنایی با سبک های شغلی و کارآفرینی، کارگاه ارتباطات مؤثر و فنون مذاکره، کارگاه رزومه نویسی و مصاحبه شغلی، کارگاه آشنایی با دیجیتال مارکتینگ از برنامه های فاز دوم (مهارت افزایی) است.
وی افزود: آشنایی با اکوسیستم فناوری و نوآوری (بازدید از پارک علم و فناوری و سایر ساختارهای توسعه فناوری و نوآوری همچون مراکز رشد، شتاب دهنده ها)، بازدید و آشنایی با صنایع و شرکتهای دانش بنیان، کارگاه آشنایی با مدل کسب و کار و طرح کسب و کار، کارگاه تجاری سازی یافته های پژوهشی، پنل انتقال تجربیات کارآفرینان و کارکنان دانشی موفق و کارگاه مشاوره شغلی بر مبنای رشته های تحصیلی از برنامه های فاز سوم (بهبود و ایجاد تحول) است.
مدیر مرکز رشد علوم انسانی و اسلامی در ارتباط با برنامه های فاز چهارم (سرمایه گذاری بلندمدت) اظهار نمود: معرفی افراد منتخب برای گذراندن دوره کارورزی، حضور در بوت کمپ های تخصصی، دوره های تخصصی و تکمیلی و فستیوال های نوآوری از برنامه های این است.
وی با بیان ینکه این طرح محدودیت سنی و یا رشته ای ندارد، خاطرنشان کرد: همچون خصوصیت های این دوره، حضور اساتید و مربیان با تجربه، متخصص و باسابقه در حوزه کسب و کار و کارآفرینی است.
وی ضمن اشاره به این که علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های ۳۲۴۱۴۰۷۰ و ۰۹۹۳۶۰۶۷۳۱۹ تماس بگیرند، بیان نمود: متقاضیان شرکت در این طرح می توانند تا ۲۵ دیماه با رفتن به آدرس http: //sadaf.tolouemehr.ac.ir/ ثبت نام اولیه خویش را انجام دهند.1400/10/16
12:04:40
0.0 / 5
698
تگهای خبر: آموزش , اجرا , بازار , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین