داغ ترینها: ....

استفاده از پیامرسان خارجی در ارتش سوییس ممنوع گردید

استفاده از پیامرسان خارجی در ارتش سوییس ممنوع گردید

کمیاب آنلاین: ارتش سوییس به دنبال نگرانی از درز اطلاعات مهم درباره ارتباطات ارتش، استفاده از واتس اپ، سیگنال، تلگرام و پیام رسانهای مشابه را برای سربازان در حین خدمت ممنوع کرد.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، ارتش سوییس بجای این سرویسهای پیامرسان، استفاده از اپلیکیشن سوییسی Threema را ترجیح می دهد. هدف مقررات اعلام شده این است که سربازان وظیفه در حین خدمت و افرادی که برای گذراندن دوره های تکمیلی برمی گردند، سهوا اطلاعات نظامی را برای طرفین خارجی برملا نکنند.

سخنگوی ارتش سوییس به شبکه اسکای نیوز اظهار داشت: حرفه ای ها در ارتش از نسخه Threema Work استفاده می نمایند. بااینکه مشاهده محتوای رمزنگاری شده پیامها امکان پذیر نیست اما فراهم کنندگان این سرویسهای پیامرسان ممکنست متادیتایی را جمع آوری کنند که مشخص می کند چه کسی به چه کسی و در چه زمانی پیام داده است. این مقررات مربوط به استفاده از این اپلیکیشنها در گوشی خصوصی سربازان در هنگام خدمت نظامی می شود.

طبق گزارش منابع خبری سوییس، هیچ مجازاتی برای سربازانی که همچنان از سرویسهای پیامرسان دیگر استفاده می نمایند، اعلام نشده است.

سوییس یکی از قدیمی ترین کشورهای بی طرف مسلح جهان مانده است. بااینکه سوییس از سال ۱۸۱۵ در هیچ جنگ نظامی شرکت نکرده است، اما سربازی الزامی را حفظ نموده و همه شهروندان مرد باید به خدمت نظامی بروند.

مسئله استفاده از پیام رسانها در زمان عملیاتهایی که برای پشتیبانی از بیمارستانها و برنامه واکسیناسیون کشور در دوران پاندمی کووید ۱۹ برگزار شدند، عنوان شد.

سخنگوی ارتش سوییس اظهار داشت: ارتش اپلیکیشن Threema را سفارش می کند که برنامه مسنجر سوییسی پولی بوده و پیامها در آن رمزنگاری شده و در سرورهای مستقر در سوییس نگهداری می شوند. ارتش سوییس هزینه دانلود این اپلیکیشن را برای سربازانش پوشش می دهد.

این اپلیکیشن تحت پوشش قانون ابری آمریکا که به مقامات آمریکایی اختیار می دهد از شرکتها بخواهند اطلاعات کاربران را در اختیار آنها قرار دهند، قرار نمی گیرد.

بر اساس گزارش اسکای نیوز، در اپلیکیشنهای رمزنگاری شده اطلاعات شامل محتوای پیام نمی گردد اما فراهم کنندگان سرویس می توانند هویت کاربر و جزئیات درباره افرادی که با آنها صحبت کرده و میزان پیامهای اشتراک گذاشته شده را مشخص کنند.

منبع:

1400/10/19
22:17:54
0.0 / 5
686
تگهای خبر: اپل , بازی , پیام رسان , تلگرام
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(2)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین