داغ ترینها: ....

یک شرکت دانش بنیان موفق به صادرات محصولات خود به کنیا شد

یک شرکت دانش بنیان موفق به صادرات محصولات خود به کنیا شد

یک شرکت دانش بنیان بعد از صادرات محصولات خود به کشورهای عراق، کلمبیا و اندونزی، موفق به عقد قراراداد با تجار کنیایی برای صادرات دستگاه پخت و بازیافت ضایعات پروتئینی و خشک کن های غلات به این کشور شد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از صندوق نوآوری وشکوفایی ریاست جمهوری، این شرکت دانش بنیان که در رویداد «یکشنبه های صادراتی» پذیرش هیات تجاری و فناوری از کشور کنیا در محل صندوق نوآوری حضور داشت، بعد از بازاریابی های مکرر و حضور دو هیات اقتصادی از کشور کنیا و بازدید از خطوط تولید وکارخانه های این شرکت، موفق به عقد قرارداد قطعی با تجار کنیایی برای صادرات دستگاه پخت و بازیافت ضایعات پروتئینی و خشک کن های غلات شد.
مجتبی نوایی، مدیرعامل این شرکت فناور در مورد تولید دستگاههای خشک کن گردش مجدد که در صنایع تبدیلی برای برنج، کلزا، ذرت به کار می رود، اظهار داشت: محصول تولیدی ما با محصولاتی از کشورهای ژاپن، تایوان، کره جنوبی، ترکیه و چین رقابت دارد. تولیدات این کشورها به علت استفاده از ال سی های مدت دار و یوزانس و همینطور سیستم حمل و نقل به دور از تحریم و دریافت ارز از راه سیستم بانکی تولید و عرضه می شود، بنابراین ما باید در کشور میزان بهره وری و کیفیت تولید را افزایش داده و قیمت تمام شده را کاهش دهیم تا بتوانیم سهم مناسبی را از بازارهای بین المللی به دست آوریم.
وی به مذاکرات این شرکت با تجاری از کشورهای تانزانیا و نیجریه جهت عقد قرارداد برای صادرات محصولات دانش بنیان شرکت اطلاع داد و اضافه کرد: به تازگی از این دو کشور هم درخواست هایی برای بازدید و عقد قرارداد داشتیم. همینطور امسال موفق به صادرات دستگاههای گوناگونی به عراق شدیم که برخی از مهندسان و تکنیسین های شرکت درحال نصب و راه اندازی کارخانه ها و آموزش اپراتورها در این کشور هستند.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان خاطرنشان کرد: تابحال با کمک صندوق نوآوری و معاونت علمی و فناوری با دعوت از هیئت هایی از کشورهای مختلف و حضور در نمایشگاه های خارج از کشور، توانسته ایم به کشورهای عراق، کلمبیا، کنیا و اندونزی صادرات داشته باشیم.
وی همینطور اظهار داشت: اعزام کارشناسان نصب و مونتاژ به کشورهای هدف هم کمک شایانی به صادرات مجموعه های دانش بنیان در مقابل رقبا داشته است.


منبع:

1400/10/22
00:24:07
0.0 / 5
700
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین