داغ ترینها: ....

رنگ ایران ساخت به مقاومت سازه ها در مقابل حریق کمک کرد

رنگ ایران ساخت به مقاومت سازه ها در مقابل حریق کمک کرد

کمیاب آنلاین: رنگ منبسط شونده ضدحریق بعنوان یک پوشش اکریلیک محلول در آب برای محافظت سازه های فولادی در مقابل آتش سلولزی توسط پژوهشگران کشور به تولید رسید.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از معاونت علمی و فناوری، مریم صباغ زاده عضو هیئت مدیره یک شرکت دانش بنیان با اشاره به اینکه رنگ منبسط شونده ضدحریق در قسمت های مختلف به کار می رود، اظهار داشت: رنگ منبسط شونده ضدحریق یک پوشش اکریلیک محلول در آب است که برای محافظت سازه های فولادی در مقابل آتش سلولزی استفاده می شود.
وی اضافه کرد: رنگ منبسط شونده ضدحریق می تواند بعنوان یک لایه پوششی میانی یا نهایی در محیط های بسته مستقیما روی سازه فولادی استفاده گردد. بطور خاص، بعنوان یک سیستم حفاظت در مقابل آتش واکنش پذیر برای سازه های فلزی طراحی شده است.
به گفته صباغ زاده، رنگ منبسط شونده ضدحریق برای محافظت تا ۱۸۰ دقیقه از تیرهای برشی، ستون ها و حفره ها به کار می آید. در صورتیکه نمونه های مشابه تا دو ساعت در مقابل آتش دوام می آورند.
وی افزود: در هنگام استفاده از رنگ منبسط شونده ضدحریق، سطح مورد نظر باید خشک و عاری از هرگونه گرد و غبار، روغن، گریس، شیره و سایر مواد باشد. بهتر است پیش از استفاده، از سنباده زنی سبک با مواد ساینده مناسب استفاده و سطح از هر گونه مواد پاک شود.
عضو هیئت مدیره یک شرکت دانش بنیان اضافه کرد: استفاده از رنگ ضدحریق برای محیط های داخلی و مکان هایی که استفاده از محصولات پایه حلالی بواسطه محدودیت های محیطی امکان پذیر نیست کارآمدی بالایی دارند. رنگ ضدحریق به هنگام قرار گرفتن در معرض آتش پف کرده و یک ساختار فوم فشرده به ضخامت تقریبی ۲ سانتیمتر روی سطح به وجود می آورد.
به گفته وی، این رنگ، علاوه بر اینکه از خود گازهای سمی و بودار متصاعد نمی کند، به عنوان یک لایه عایق عمل می کند و مانع از انتقال حرارت به سطح فولاد می شود.
وی با اعلان اینکه پوشش ضد حریق برای سطوح چوبی و گالوانیزه نیز قابل استفاده می باشد و عمل کند سوزی چوب و جلوگیری از خاکستر شدن آنرا انجام می دهد، اظهار داشت: سازه فلزی با محیط بزرگتر در مقایسه با سازه ای که دارای محیط کوچک تری است حرارت بیشتری دریافت می کند.


منبع:

1400/10/22
22:53:31
0.0 / 5
1135
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین