داغ ترینها: ....

۴۳۰ گیگابایت پهنای باند بین الملل به اینترنت ایران بازگشت

۴۳۰ گیگابایت پهنای باند بین الملل به اینترنت ایران بازگشت

به گزارش کمیاب آنلاین وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از بازگشت ظرفیت قطع شده از پهنای باند بین الملل شرکت ارتباطات زیرساخت به ظرفیت اینترنت سراسری کشور اطلاع داد.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، چندی قبل شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام نموده بود که به دلیل قطع سگمنت دوم فیبر دریایی متعلق به شرکت GBI در محدوده دریایی بین قطر و امارات، ۴۳۰ گیگابیت از ظرفیت پهنای باند بین الملل شرکت ارتباطات زیرساخت از دسترس خارج شده است که با عنایت به قطع این مسیر دریایی و زمان بر بودن بازیابی مجدد آن اقدامات فوری برای تأمین ظرفیت جایگزین از سایر مسیرها در دستور کار قرار گرفته و بزودی ظرفیت های جدید برای تأمین این بخش از ترافیک آماده بهره برداری می شود.
در این راستا عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پستی اینستاگرامی از بازگشت ظرفیت قطع شده از پهنای باند بین الملل شرکت ارتباطات زیرساخت به ظرفیت اینترنت سراسری کشور اطلاع داد و اظهار داشت: حدود دو ماه پیش یکی از کابل های فیبرنوری دریایی به سمت قطر قطع شد و ۴۳۰ گیگ از پهنای اینترنت کشور از دسترس خارج شد و این اختلال پهنای باند مصرفی کشور را هفت درصد کم کرد. با پیگیری و تلاش مستمر همکارانم در شرکت ارتباطات زیرساخت خرابی این خط فیبرنوری دریایی ترمیم و این ۴۳۰ گیگ باردیگر به پهنای باند کشور برگشت. در ضمن برای جلوگیری از تکرار چنین اختلالی مسیرهای جایگزین هم پیشبینی شده است.
منبع:

1400/10/23
12:16:04
2.5 / 5
1200
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین