داغ ترینها: ....

اعتراض گوگل به جریمه ۱۰۰ میلیون یورویی رد شد

اعتراض گوگل به جریمه ۱۰۰ میلیون یورویی رد شد

به گزارش کمیاب آنلاین تلاش گوگل برای باطل شدن جریمه ۱۰۰ میلیون یورویی (۱۱۴ میلیون دلار) فرانسه بعد از اینکه مشاور دادگاه عالی این کشور اتهامات در ارتباط با سیاست کوکی های این شرکت اینترنتی را تایید نمود، به مانع خورد.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، شرکت گوگل درحال مبارزه برای باطل کردن جریمه سال ۲۰۲۰ بابت هدف گرفتن کاربران با کوکی ها بدون رضایت آنها و عدم عرضه راه ساده ای برای رد کوکی های ردیابی کننده دستگاه کاربران است. گوگل هفته گذشته با جریمه ۱۵۰ میلیون یورویی فرانسه برای عدم فراهم سازی راه ساده ای برای مخالفت کاربران با کوکی ها روبرو شد.

لوران دومینگو، مشاور دادگاه عالی فرانسه در جلسه روز چهارشنبه اظهار داشت: جریمه اولیه درست بوده است چونکه گوگل موفق نشد به تعهداتش عمل کند هر چند که تعهدات مذکور روشن و شفاف بوده است. وی از گوگل به علت کوتاهی در دریافت موافقت کاربران نسخه فرانسوی موتور جست و جوی گوگل برای ارسال کوکی به کامپیوتر آنها یا آگاه کردنشان به شکل مناسب و داشتن یک مکانیزم ناکافی برای مسدود کردن کوکی ها انتقاد نمود.

رگولاتورهای حفاظت دیتای اتحادیه اروپا از زمان اجرایی شدن مقررات حفاظت دیتای عمومی اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۸، قدرت کم سابقه ای برای جریمه کردن پیدا کرده اند و توانسته اند جریمه های سنگینی صادر کنند که معادل چهار درصد از فروش جهانی سالانه یک شرکت بوده است. جدید ترین جریمه ضد گوگل بر اساس مقررات در ارتباط با استفاده از کوکی ها و در بحبوحه تشدید تفحص رگولاتورها از غولهای فناوری در سرتاسر جهان صادر شد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، وکلای گوگل مدعی هستند رگولاتورهای فرانسوی صلاحیت قضایی ندارند و درخواست کرده اند این مورد توسط دادگاه های اتحادیه اروپا روشن شود.

منبع:

1400/10/24
12:08:10
0.0 / 5
964
تگهای خبر: اجرا , اینترنت , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(2)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین