داغ ترینها: ....

موبایل سال جاری چقدر گران شد؟

موبایل سال جاری چقدر گران شد؟

به گزارش کمیاب آنلاین عضو انجمن موبایل از افزایش هفت درصدی نرخ ارز نیما و متناسب با آن قیمت انواع موبایل از آغاز سال تابحال اطلاع داد و اظهار داشت: با عنایت به افزایش تقاضا در انتهای سال احتمالاً تا آخر سال به چهار تا پنج میلیون موبایل دیگر در کشور نیاز است.


حبیب الله اسدی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: روند تأمین ارز هم امسال با ثبات بوده که به ثبات بازار هم کمک کرده است. در اصل علت تغییرات قیمت در بازار خرده فروشی، وضعیت تقاضاست و نرخ ارز آزاد ملاک محاسبه نیست.
وی ضمن اشاره به افزایش تقاضا در انتهای سال و احتمال افزایش قیمت در ماه بهمن و اسفندماه خاطرنشان کرد: علاوه بر این اعمال قرنطینه و تعطیلی در بعضی کشورها به دنبال شیوع گونه امیکرون هم امکان دارد در ماه های پیش رو سبب مشکلاتی در تأمین کالا شود و روی قیمت تأثیر بگذارد. ازاین رو به نظر می آید این روزها بهترین زمان برای خرید تلفن همراه می باشد. این در شرایطی است که مردم به علت شرایط سیاسی برای خرید دست نگه داشته اند.
عضو انجمن موبایل در ادامه با بیان اینکه در ۹ ماهه سال جاری ۱۳ میلیون و ۳۸۰ هزار دستگاه تلفن همراه وارد و ۱۳ میلیون و ۸۳۰ هزار دستگاه مصرف شده، اظهار نمود: احیانا بخشی از مصرف در ارتباط با واردات سال قبل بوده است. طی ماه گذشته هم یک میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه موبایل به کشور وارد و یک میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه فعال گشته است.
اسدی با اشاره به اینکه از آذرماه سال قبل تا ماه مشابه سال جاری ۱۹ میلیون و ۵۸۰ هزار دستگاه موبایل وارد کشور شده تصریح کرد: از این تعداد ۱۸ میلیون و ۴۵۰ هزار دستگاه فعال گشته است البته سال قبل و سال جاری به علت کار و آموزش مجازی مصرف کشور افزوده شده است.
تا آخر سال ۴ میلیون دستگاه موبایل نیاز داریم
علاوه بر موارد یاد شده، به قول این عضو انجمن موبایل با عنایت به افزایش تقاضا در انتهای سال احتمالاً تا آخر سال به چهار تا پنج میلیون موبایل دیگر در کشور نیاز است.
وی ادامه داد: به صورت کلی در سالهای اخیر به جز در مقاطعی خاص کمبودی در بازار موبایل وجود نداشته و هم اکنون هم شاهد کمبود نیستیم.
منبع:

1400/11/04
22:05:38
0.0 / 5
1339
تگهای خبر: آموزش , بازار , تلفن , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین