داغ ترینها: ....

انحلال پروژه رمزارز فیسبوک تایید شد

انحلال پروژه رمزارز فیسبوک تایید شد

کمیاب آنلاین: پروژه رمزارز دیم (Diem) که تحت حمایت مالی فیسبوک قرار داشت، منحل شد.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، انجمن دیم (Diem Association) تایید نمود که دارایی های خودرا به سیلورگیت کپیتال می فروشد که قبل تر با این گروه شراکت داشت و پروسه خاتمه فعالیتش را شروع می کند.

روزنامه وال استریت ژورنال هفته گذشته گزارش کرده بود انجمن دیم که کنسرسیومی متشکل از شرکتهایی است که روی یک سیستم پرداخت مبتنی بر بلاک چین کار می کنند، دارایی های فناوری خودرا به مبلغ ۲۰۰ میلیون دلار به شرکت سیلورگیت کپیتال می فروشند. شرکت مِتا (فیس بوک سابق) یکی از اعضای موسس این انجمن است. در حقیقت دیم بلندپروازانه ترین برنامه فیسبوک در زمینه رمزارزها بود.

بلومبرگ قبل تر گزارش کرده بود مِتا روی فروش دارایی های "دیم" بعنوان راهی برای بازگرداندن قسمتی از سرمایه به سرمایه گذاران کار می کند.

شرکت مِتا پلتفرمز (فیس بوک سابق) اولین بار در ژوئن سال ۲۰۱۹ برنامه های خود برای رمزارز دیم که در ابتدا "لیبرا" نام داشت را رونمایی نمود. در ابتدا رمزارز "لیبرا" قرار بود یک ارز جدید در رابطه با سبدی از ارزهای رایج و اوراق بهادار باشد. این پروژه فورا با مخالفت شدید سیاستگذاران سراسر جهان روبرو شد که نگران بودند کنترل آنها بر سیستم پول را تضعیف و جرم و جنایت را تسهیل کرده و به حریم خصوصی کاربران ضربه می زند.

فیس بوک با هدف دریافت موافقت رگولاتوری، نام سکه دیجیتالی خودرا به "دیم" تغییر داد و بلندپروازیهای جهانی خودرا تعدیل کرد. اما آخرین ضربه را زمانی متحمل شد که دیوید مارکوس، مدیر فناوری مالی فیسبوک و ناظر تلاشهای برای توسعه "دیم"، این شرکت را ترک کرد و کار در محل دیگری را شروع کرد.

بر اساس گزارش انگجت، استوارت لِوی، مدیرعامل "دیم" در اطلاعیه ای اظهار نمود: رگولاتورهای آمریکا را برای فروپاشی "دیم" مقصر خواند و از کار این سازمان برای حداقل کردن ریسک با کنترلهای شاخص صنعت و پشتیبانی از مصرف کنندگان و مبارزه با جرایم مالی دفاع کرد.
1400/11/12
12:34:28
0.0 / 5
737
تگهای خبر: پروژه , دیجیتال , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین