داغ ترینها: ....

ساخت ۱۶۰۰ مسجد و مرکز فرهنگی برکت در مناطق محروم کشور

ساخت ۱۶۰۰ مسجد و مرکز فرهنگی برکت در مناطق محروم کشور

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرائی فرمان امام از ساخت هزار و 600 مسجد و مرکز فرهنگی مذهبی در مناطق محروم آگاهی داد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از بنیاد برکت ستاد اجرائی فرمان امام(ره)، محمد ترکمانه روز چهارشنبه اضافه کرد: بنیاد برکت ساخت هزار و ۸۵۰ مسجد و مرکز فرهنگی مذهبی شامل مسجد، حسینیه، خانه عالم، حوزه علمیه، مصلی و دارالقرآن را در روستاها و مناطق محروم کشور در دستور کار دارد که تا به امروز هزار و ۶۰۰ به بهره برداری رسیده است.
وی گفت: ازمجموع هزار و ۸۰۰ مرکز فرهنگی مذهبی، هزار و ۳۶۰ مسجد، حسینیه، مصلی و درالقرآن، ۳۶ حوزه علمیه و ۴۵۴ خانه عالم هستند.
به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، ۲ هزار میلیاردریال اعتبار برای ساخت این تعداد مسجد و مرکز فرهنگی مذهبی از طرف بنیاد در نظر گرفته شده است.
ترکمانه اشاره کرد: بنیاد برکت امسال ۲۰۰ مسجد و مرکز فرهنگی و مذهبی را در مناطق محروم به بهره برداری رسانده و برای سال آینده نیز ساخت ۲۰۰ پروژه دیگر را پیش بینی کرده است.
وی با تاکید بر ساخت مساجد و مراکز فرهنگی مذهبی بنیاد برکت در سراسر کشور اظهار داشت: استانهای خوزستان، مازندران، سیستان و بلوچستان، آذربایجان شرقی و کرمان بیشترین سهم را از این مساجد و مراکز دارند.
مدیرعامل بنیاد برکت اشاره کرد: چهار هزار و ۵۰۰ روستا در سراسر کشور تحت پوشش کارهای عمرانی و زیربنایی بنیاد قرار دارند.
ترکمانه درباره کارهای عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت توضیح داد: ساخت و تکمیل ۵۷ هزار طرح عمرانی و زیربنایی شامل مدرسه، بیمارستان، کتابخانه، دارالقرآن، آزمایشگاه، مسجد، پایگاه اورژانس، مصلی، خانه بهداشت، حوزه علمیه، خانه عالم، مرکز تجهیزات پزشکی، پایگاه سلامت، مرکز بهداشت، مرکز جامع سلامت، راه اندازی پل، راه سازی و آب رسانی را در مناطق محروم و روستایی کشور در دستور کار است که از این تعداد، ۴۲ هزار طرح تکمیل و به بهره برداری رسیده است.
وی اشاره کرد: بنیاد برکت علاوه بر راه اندازی نهضت اشتغال زایی با هدف محرومیت زدایی، توسعه و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی در مناطق محروم و روستایی کشور بعنوان رسالت و ماموریت اصلی خود، کارهای گسترده ای را نیز در زمینه های عمرانی و زیربنایی در این مناطق دارد.

1400/11/14
12:58:15
5.0 / 5
1056
تگهای خبر: آموزش , اجرا , پروژه , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین