داغ ترینها: ....

هوآوی، دوربین چرخشی سه گانه موبایل را ثبت اختراع كرد

هوآوی، دوربین چرخشی سه گانه موبایل را ثبت اختراع كرد

كمیاب آنلاین: هوآوی بعنوان یكی از شركت های خلاق و پیشرو در حوزه گوشیهای هوشمند، سرمایه گذاری بسیار گسترده ای در بخش تحقیق و توسعه انجام داده تا در ثبت اختراع ها و طراحی های نوآورانه پیش قدم باشد. در یكی از آخرین پتنت های ثبت شده، هوآوی برای نخستین بار در دنیای موبایل، راهكاری را ثبت كرده كه در آن كل ماژول دوربین سه گانه با چرخش كامل، تبدیل به یك دوربین سلفی قدرتمند می شود.شركت های بزرگ تولیدكننده گوشیهای هوشمند به دنبال راهكارهای جدیدی برای مخفی سازی دوربین سلفی هستند و در تلاش اند تا حاشیه صفحه نمایش محصولات خودرا كاهش دهند. در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ این شركت ها موفق شدند با ارائه راهكارهای مختلف، تا حدودی به هدف خود نزدیك شوند.

در ابتدا شركت ها برای كاهش حاشیه صفحه نمایش از بریدگی ناچ استفاده كردند؛ اما بعد از مدتی برندهای چینی از مكانیزم دوربین پاپ آپ رونمایی كردند كه هم اكنون دو مدل از هوآوی یعنی Y۹Prime و Y۹s از این خاصیت برخوردار می باشند. هوآوی از نخستین شركت هایی بود كه از بریدگی ناچ برای كاهش حاشیه صفحه نمایش در گوشیهای هوشمند اندرویدی بهره برد و در سال های اخیر توجه ویژه ای به فناوری های مربوط به دوربین گوشیهای هوشمند داشته است.

به تازگی نیز هوآوی پتنت جدیدی را ثبت كرده كه در آن شاهد استفاده از دوربین چرخشی سه گانه هستیم. در این فناوری دوربین اصلی با چرخش ۱۸۰ درجه تبدیل به دوربین سلفی می شود. بدین ترتیب دیگر نیازی به بریدگی ناچ یا ماژول بیرون جهنده (پاپ آپ) وجود نخواهد داشت.
این پتنت توسط هوآوی در تاریخ ۹ ژانویه ۲۰۱۹ به ثبت رسیده و در تاریخ ۱۷ دسامبر ۲۰۱۹ توسط سازمان جهانی مالكیت معنوی تأیید شده و الان در سایت رسمی این سازمان موجود است. در پتنت های انتشار یافته شاهد یك گوشی هوشمند با صفحه نمایش بدون حاشیه هستیم كه به ماژول دوربین چرخشی مجهز شده است.

ماژول دوربین چرخشی هوآوی به سه حسگر و یك فلاش LED دوگانه مجهز شده است كه در زمان فعال شدن دوربین سلفی با یك چرخش ۱۸۰ درجه به سمت صورت كاربر می چرخد. البته قبل از این هوآوی پتنت دیگری را برای دوربین چرخشی به ثبت رسانده بود كه در آن یكی از حسگرهای ماژول دوربین سه گانه اصلی با چرخش ۱۸۰ درجه ای به دوبین سلفی تبدیل می شود. اما در پتنت جدید هوآوی، كل ماژول دوربین سه گانه با چرخش كامل، تبدیل به یك دوربین سلفی قدرتمند می شود كه این اتفاق برای نخستین بار در دنیای موبایل روی می دهد.
چنین قابلیتی در آینده، به كاربران اجازه خواهد داد تا تصاویر سلفی فوق العاده باكیفیتی را ثبت كنند.
2121


منبع:

1398/10/17
15:00:24
5.0 / 5
4309
این مطلب را می پسندید؟
(4)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین