داغ ترینها: ....

یک شرکت دانش بنیان ایرانی موفق به تولید هواپیمای تمام کامپوزیت شد

یک شرکت دانش بنیان ایرانی موفق به تولید هواپیمای تمام کامپوزیت شد

کمیاب آنلاین: یک شرکت دانش بنیان موفق به طراحی و تولید «هواپیمای تمام کامپوزیت» پیکا 2 (پرنده آزاد) در کشور شد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، یعقوب انتصاری مدیرعامل این شرکت دانش بنیان مستقر در شهرک صنعتی شمس آباد درباب هواپیمای تمام کامپوزیت پیکا ۲ (پرنده آزاد) اظهار داشت: این محصول، تنها هواپیمای دارای دو نوع سامانه کنترل، استیک یا یوک و صندلی قابل تنظیم با سازه تمام کامپوزیت است.
وی، استواری و مقاومت در مقابل عوامل محیطی، هزینه عملیات پایین، دارا بودن تجهیزات لازم برای آموزش خلبانی و قابل رقابت بودن با هواپیماهای هم رده در جهان را همچون مزیت های این هواپیما برشمرد.
این فعال حوزه دانش بنیان اضافه کرد: این طرح موفق برای نخستین بار در کشور توانسته تمام مراحل تحقیق و توسعه، ساخت نمونه اولیه، تولید انبوه و بهره برداری، فارغ التحصیلی دانشجویان خلبانی، خدمات بعد از فروش و استمرار صلاحیت پرواز را با ادامه و با همکاری معاونت استاندارد پرواز و دفتر طراحی و مونتاژ را سپری کند.
انتصاری، بازار هدف این هواپیما را شامل افراد حقیقی و حقوقی همچون آموزشگاه های خلبانی، مراکز توریستی، تفریحی و باشگاه های هوانوردی و ارگان هایی نظیر سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت نفت اعلام نمود.
وی به مزیت های رقابتی هواپیمای تمام کامپوزیت اشاره و اشاره کرد: قیمت این محصول در رده اسپورت، پایین تر از مشابه خارجی است و از وجود کارخانه سازنده در ایران و نیز خدمات بعد از فروش سریعتر و بموقع برخوردارست.
این فناور در مورد خرید اقساطی این محصول با کارمزد اندک با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی، گفت: این امکان برای خریداران هواپیماهای تولیدی فراهم شده که به سبب دانش بنیان بودن محصول، بتوانند از تسهیلات لیزینگ صندوق نوآوری و شکوفایی بهره برده و هواپیما را خریداری کنند.
بر اساس اعلام صندوق نوآوری و شکوفایی، انتصاری اضافه کرد: در عین حال یک فروند هواپیمای تمام کامپوزیت، پیکا ۲ (پرنده آزاد) درحال فروش با بهره گیری از تسهیلات لیزینگ صندق نوآوری است.
مدیرعامل این شرکت فناور در ادامه هدف از طراحی «هواپیمای تمام کامپوزیت» را فراهم آوردن زیرساخت لازم برای توسعه فناوری در صنایع هوایی و ایجاد اشتغال اعلام نمود.
انتصاری اضافه کرد: گرچه قیمت مواد اولیه و محصولات مورد نیاز در طراحی و ساخت هواپیما بالا رفته است، اما شرکت ما با حمایت های صندوق نوآوری و شکوفایی با ارائه تسهیلات لازم همچون لیزینگ با کارمزد پایین و مدت قابل توجه بازپرداخت آن، این امکان را به وجود آورده که شرایط خرید را در مقایسه با نمونه های خارجی رقابتی شده و امکان خرید آن برای مدارس آموزش خلبانی، شرکتها و افرادی که درنظر دارند بصورت شخصی هواپیما خریداری کنند فراهم نموده است.منبع:

1400/11/19
12:36:04
5.0 / 5
928
تگهای خبر: آموزش , بازار , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین